کد خبر: 699094 A

مجید فراهانی مطرح کرد؛

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران اظهار کرد: بیش فعالی و پیش دستی شهرداری تهران درخصوص هرس درختان قبل از شروع خواب آنها، به فضای زیستی شهر صدمه می‌زند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در صد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در رابطه با اجرای صحیح، به موقع و درست هرس درختان تذکر داد و گفت: درختان سرمایه‌های زیستی شهری همچون تهران هستند که در وانفسای آلودگی هوا و تب بلند مرتبه‌سازی؛ فقط خاطر آسوده ما را در بوستان‌ها و معابر سطح شهر رقم نمی‌زنند، بلکه تنها امید همه‌ی ما برای استنشاق اندکی هوای پاک  هستند‌.

فراهانی با تاکید بر هرس درختان در روزهای اخیر افزود: متاسفانه در روزهای اخیر شهروندان تهرانی در عبور از معابر و بوستان‌های سطح شهر شاهد هرس و قطع شاخه درختانی بودند که هنوز به خواب نرفته بودند و هرس سنگین شاخه‌های سبز این درختان هراس و دلهره را در دل شهروندان انداخت که بخشی از این دغدغه‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز منعکس شد.

عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: هرس درختان در فصل زمستان (هرس سنگین وبا اصول خاص)و هرس بهاره (به صورت بسیار سبک و مختص اشجار میوه) صورت می‌گیرد که متاسفانه بیش فعالی و پیش دستی شهرداری تهران در هرس سال جاری آسیب‌های جدی به سرمایه زیستی شهرمان تهران وارد خواهد کرد و این امر با هیچ توجیه و استدلالی پذیرفته نیست.

فراهانی اضافه کرد: ما همانگونه که در برابر قطع درختان برای ساخت برج‌ها مسئولیم و موضع‌گیری می‌کنیم در برابر رفتارهای غیرمسئولانه و دارای اثر منفی بر درختان شهر توسط شهرداری نیز مسئولیم و باید به این امر توجه بیشتری داشته باشیم.

وی عنوان کرد: بر همین اساس به عنوان نماینده مردم عزیز تهران در شورای اسلامی شهر تهران با استناد به بند 23 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران به شهرداری تهران در «توجه به مسائل درختان و فضای سبز شهر تهران و اجرای صحیح، به موقع و درست هرس درختان» تذکر می‌دهم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی در پایان گفت: امیدوارم با اقدام به موقع و موثر و اهتمام جناب آقای دکتر حناچی، شهردار محترم تهران شاهد حفظ و ارتقاء توجه به مسائل فضای سبز شهر باشیم.

شورای شهر تهران مجید فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر