کد خبر: 699092 A

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تهران:

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تهران در پاسخ به این انتقاد که چرا هرس درختان پیش از شروع خواب زمستانی آنها شروع شده است، گفت: ما فقط درختان توت نرک را هرس کردیم که به طور کلی هرس‌پذیر هستند.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌محمد مختاری در صد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران گ در پاسخ به انتقاد مجید فراهانی مبنی بر اینکه چرا هرس درختان در تهران پیش از شروع خواب زمستانی آنها شروع شده است، گفت: هرس از ابتدای آذر ماه شروع می‌شود و بستگی به برودت هوا در مناطق مختلف تهران دارد. ما در مناطق ۱ تا ۶ و ۲۱ و ۲۲ و حتی منطقه ۱۲ درختان توت نرک را هرس کردیم.

 وی با بیان اینکه درختان توت نرک هرس‌پذیر هستند، بیان کرد: زمانی که درخت خزان می‌کند شیره نباتی دیگر کار نمی‌کند. ما فقط در مناطق یاد شده صرفاً درختان توت نرک را هرس کردیم؛ چراکه این درختان به طور کلی هرس‌پذیر هستند. ما از آذر ماه هر سال هرس درختان تهران را در دستور کار داریم. مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران با بیان اینکه تعداد زیادی کارشناس در شهرداری تهران وجود دارد، گفت: مطمئن باشید صدمه‌ای به درختان وارد نمی‌شود و شما امسال شاهد بهاری سبز خواهید بود.

شورای شهر تهران علی‌محمد مختاری سازمان پارک‌ها و فضای سبز تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر