کد خبر: 699072 A

سردار مهماندار تاکید کرد:

سردار مهماندار با اشاره به اینکه وقتی برف یا باران می‌بارد ترافیک به دلیل اینکه اکثر مردم ترجیح می‌دهند از خودروی شخصی استفاده کنند بیشتر می‌شود، گفت: لازم است مردم همکاری کرده و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار مهماندار در حاشیه نشست هماهنگی اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و اقدامات اجرایی در آستانه فصل سرما در جمع خبرنگاران گفت: شرایط رانندگی و ترافیک در تهران هنگام بارش برف متفاوت با شرایط عادی است و یکی از دلایل آن کاهش سرعت رانندگی به دلیل لغزنده بودن خیابان است؛ اما به طور کلی به دلیل بالا بودن حجم خودروها و استفاده بیشتر مردم از خودروی شخصی با ترافیک در شهر تهران مواجه هستیم؛ از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح و ساعت ۱۵ تا ۲۰ شب  ترافیک در معابر اصلی در حالت اشباع به سر می‌برد. در نتیجه وقتی در شرایط اشباع هستیم زمان سفر دو برابر بیشتر از شرایط عادی است.

وی ادامه داد: با این وجود اگر برف یا بارانی ببارد ترافیک ما به دلیل اینکه اکثر مردم ترجیح می دهند تا از خودروی شخصی استفاده کنند بیشتر می شود؛ در این شرایط مردم نیز باید همکاری کنند تا شرایط بهبود یابد و سفرهای غیرضروری در این شرایط انجام نشود تا از بروز ترافیک سنگین بکاهند.

رئیس پلیس راهور تهران گفت: نیروهای راهور در فصل سرما در آماده باش کامل قرار دارند و از طرفی تعطیلی مدارس و ادارات نیز می تواند در کاهش ترافیک موثر باشد.

وی درباره تغییر چراغ های راهنمایی و رانندگی نیز افزود: برای شرایط بحرانی ماموران ما مجبور هستند تا زمان چراغ‌ها را تغییر دهند اما در شرایط عادی چراغ‌های ما بصورت خودکار کار می‌کنند.

مهماندار در پایان گفت: ماموران راهور در فصل سرما در معابر و بزرگراه‌ها حضور دارند و اقدامات خود را برای کاهش ترافیک هنگام بارش برف انجام خواهند داد.

شورای شهر تهران سردار مهماندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر