کد خبر: 698795 A

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری یکی از اراذل و اوباش تهران به اتهام تلاش برای آزار و اذیت یک خانم جوان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در توضیح این خبر گفت: در مورخه ۲۴ آبان ماه سال جاری (۱۳۹۷) پرونده‌ای با موضوع آزار و اذیت جنسی از شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ارجاع شد که در آن شاکیه عنوان کرده بود راننده یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای تلاش داشته تا وی را مورد آزار و اذیت قرار دهد.

شاکیه پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۱:۰۰ مورخه ۲۳ آبان از میدان آزادی و به مقصد یافت آباد، به عنوان مسافر سوار یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای رنگ شدم؛ دقیقه‌ای از حرکت ماشین نگذشته بود که ناگهان متوجه تغییر مسیر راننده ماشین شدم؛ بلافاصله اعتراض کرده و از راننده خواستم تا ماشین را متوقف کند اما راننده، بدون توجه به درخواست من به مسیر خود ادامه داد تا نهایتا در مکانی خلوت توقف کرد و همزمان، با تهدید چاقو به سمت من حمله ور شد؛ او قصد آزار و اذیت مرا داشت و مرا به قصد ترساندن به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌داد؛ او به قدری گردنم را فشار داد که احساس خفگی به من دست داده بود اما با این وجود تصمیم گرفته بودم تا آخر در برابرش مقاومت کنم؛ نهایتا در یک لحظه توانستم خود را از دست وی نجات داده و خودم را از ماشین به بیرون پرتاب کرده و با صدای بلند از مردم درخواست کمک کنم و راننده نیز به سرعت از محل متواری شد.

کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به محل رها شدن شاکیه از دست راننده پژو ۴۰۵ در محدوده بازار آهن در منطقه شادآباد، در بررسی تصایر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی خودرو ۴۰۵ شدند.

با شناسایی تصویر مالک پژو ۴۰۵ نقره‌ای به نام امیر . ص (متولد ۱۳۶۴) توسط شاکیه، کارآگاهان در بررسی سوابق این شخص اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمین سابقه‌دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت همراه با آزار و اذیت است که بارها و دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی محل سکونت "امیر . ص"، کارآگاهان اداره شانزدهم این محل را تحت کنترل نامحسوس قرار داده تا سرانجام در ساعت ۰۹:۰۰ مورخه ۱۱ آذرماه زمانیکه متهم قصد سوار شدن به خودرو پژو ۴۰۵ نقره ای خود را داشت، او را قبل از هرگونه اقدام برای قدرت نمایی در برابر مأمورین دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم که متاهل و دارای خانواده است در همان تحقیقات اولیه صراحتا به تلاش برای آزار و اذیت شاکیه اعتراف کرد و عنوان کرد که خودرو پژو ۴۰۵ نقره ای را مدت کوتاهی است که خریداری کرده و پیش از این نیز یک خودرو پراید داشته است.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت‌های توام با آزار و اذیت و اعتراف اولیه متهم، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات بویژه بانوان جوان که بدین شیوه و توسط راننه یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره ای مورد سرقت، تهدید یا آزار و اذیت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر