کد خبر: 698702 A

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی از متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری که با ادعای برنده شدن در یک مسابقه در رادیو جوان از ۲۹ نفر بیش از یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ سرهنگ یوسف سپهوند در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده هایی به پلیس استان مرکزی مبنی بر کلاهبرداری تلفنی از چند شهروند ، تیمی از کاراگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی بررسی موضوع را به صورت تخصصی آغاز کردند.

وی افزود: بنا بر اظهارات شاکیان پرونده، فردی که خود را از مجریان رادیو جوان معرفی کرده بود، در یک تماس تلفنی عنوان داشته که آنها برنده مبلغی وجه نقد در مسابقه رادیویی شده و سپس با چرب زبانی و جلب اعتمادشان، آنها را برای دریافت جایزه به دستگاه عابر بانک هدایت کرده و با شگردی فریبکارانه از حساب بانکی آنها مبالغی را به کارت های دیگر انتقال داده است.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به بررسی های انجام شده مشخص شد ، علی رغم هشدارهای مکرر ، افراد زیادی در شهرهای مختلف، قربانی این ترفند شده اند و با آغاز رسیدگی به این پرونده ها از سوی پلیس، سرنخ هایی از دست داشتن اعضای این باند در بسیاری از کلاهبرداری ها به دست آمد.

سرهنگ سپهوند با اشاره به تحقیقات تخصصی پلیس در شناسایی و دستگیری اعضای این باند ، تصریح کرد: در تلاش شبانه روزی کاراگاهان پلیس سرانجام مشخص شد که افرادی در یکی از زندان های کشور با هدایت همدستان خود در بیرون از زندان ، این کلاهبرداری را برنامه ریزی و اجرا می کنند.

وی ادامه داد: با شناسایی ۲ فردی که در یکی از شهرستان های استان البرز، با زندانیان همکاری می کردند با هماهنگی مرجع قضائی ، تیمی از کاراگاهان پلیس استان برای دستگیری آنان به استان البرز اعزام شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت : با دستگیری این افراد از محل مخفیگاه آنان، تعدادی سیم کارت و گوشی تلفن همراه ، اسناد و مدارک و مقداری از وجوه به دست آمده از کلاهبرداری ها کشف و متهمان به پلیس آگاهی استان انتقال داده شدند.  

وی خاطرنشان کرد : متهمان در روند بازجویی های تخصصی کاراگاهان پلیس با مشاهده اسناد و مدارک موجود به بیش از یک میلیارد و ۱۳۵ میلیون ریال طی ۲۹ فقره کلاهبرداری اعتراف کردند.

سرهنگ سپهوند ادامه داد: با توجه به اظهارات ۲ نفر دستگیر شده، مشخص شد ۴ زندانی نیز در اجرای این کلاهبرداری با آنان همکاری داشته اند که با شناسایی این افراد، مراحل برخورد قضائی با آنان نیز در دستور کار قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به ادامه تحقیقات پلیس در این پرونده افزود : افرادی که به این روش از آنها کلاهبرداری شده است، می‌توانند مراتب شکایت خود را از طریق شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۴۰۱۸ به پلیس آگاهی استان مرکزی اعلام کنند.

وی در پایان تاکید کرد: علی رغم توصیه ها و هشدارهای مکرر پلیس، متاسفانه شاهد وقوع این گونه کلاهبرداری ها که به دلیل بی توجهی شهروندان اتفاق می‌افتد، هستیم.

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر