کد خبر: 697938 A

در پنجمین اجلاس مجمع شهرداران آسیایی در غازی آنتپ ترکیه پیام پیروز حناچی، شهردار تهران توسط سکینه اشرفی، معاون شهردار قرائت شد.

به گزارش ایلنا،‌ متن این پیام به شرح زیر است:

سرکار خانم فاطمه شاهین شهردار محترم غازی آنتپ

شهرداران محترم

همکاران عزیز

خانم‌ها و آقایان

برای من مایه افتخار و سربلندی است که امروز به نیابت از جناب آقای دکتر پیروز حناچی، شهردار کاردان تهران، در جمع شما همکاران خوبم از شهرهای آسیایی هستم و پیام ایشان را خدمتتان می­خوانم:

خوشحالم از اینکه شهر تهران در شکل گیری و تداوم فعالیت‌های مجمع شهرداران آسیایی نقش منحصر به فردی داشته است. به نوبه خودم از همکاران خوبم در مجمع شهرداران آسیایی به ویژه شهرداران محترم استانبول، بانکوک،‌هایکو و غازینتپ و دبیرکل محترم به واسطه زحمات میزبانی و برگزاری اجلاس‌های دوم تا پنجم و نیز حمایت‌های بیدریغ آنان از ایده همگرایی و همکاری شهرداران و شهرهای آسیایی، تشکر و قدردانی می‌نمایم.

آسیا پهناور ترین، پرجمعیت ترین، کهن ترین و متنوع ترین قاره جهان است و در حوزه‌های راهبردی طبیعی، تاریخی، تمدنی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، علم و فناوری دارای تنوع و جایگاه ویژه ای است. در این بخش از جهان که سرنوشت مشترک ما آسیایی‌ها بر روی آن رقم می‌خورد؛ تنوع اقلیم، جغرافیا، اقوام، ادیان و مذاهب، زبان‌ها، فرهنگ‌ها و شیوه‌های زیست در حد اعلای خود است که با خود فرصت‌های بی شماری را به همراه دارد. آسیای امروز در تولید منابع، فعالیت‌ها و محصولات اقتصادی، به عنوان نیروی پیش برنده جهان عمل می‌کند.

مجمع شهرداران آسیایی که با ایده نوآورانه مدیریت شهری تهران و با حمایت و همراهی جمع کثیری از شهرداران و مدیران شهری آسیایی در سال 2008 در تهران شکل گرفته است؛ با آرمان: آسیا برای شهروندان، همگرایی برای زندگی بهتر، یک شبکه همکاری فنی و تخصصی بین شهرها، شهروندان، شهرداران، مدیران و متخصصان شهری آسیایی است که برای ارتقای همگرایی و انسجام بیشتر شهرها و شهروندان آسیایی و ساختن شهرهایی بهتر و زندگی با کیفیت تر برای شهروندان تلاش می‌کند.

این مجمع هم اکنون فرصتی را فراهم ساخته است که مدیران و اندیشمندان شهری آسیایی با همتایان خود در شهر زیبای غازینتپ به تعامل و تبادل رویکردها، اندیشه‌ها، دانش و تجارب مدیریت شهری بپردازند. در حقیقت شهرهای آسیایی به جهت موقعیت جغرافیایی شان در طول تاریخ همواره در کانون تعاملات اقتصادی، علمی‌و فرهنگی و جریان‌های مبادله ای جهانی قرار داشته اند و از دوران تمدن‌های باستان تا کنون ، به مثابه گره‌ها و حلقه‌های پیوند دهنده تعاملات تمدنی و دستاوردهای بشری، تجارب ارزنده فرهنگ، تمدن، اقتصاد وشیوه‌های زیست را متواضعانه در اختیار همدیگر قرار داده اند و از یکدیگر درس‌ها آموخته اند.

شهرداران محترم

ما نیز لازم است تلاش‌هایمان را بیش از هر زمان دیگر، به تامین نیازها و انتظارات حیاتی شهروندان متمرکز نماییم. تردیدی ندارم که ایفای مسئولیت مشترک شهرداران و مدیران شهری و محلی که مهمترین آن تدارک و تجهیز هوشمندانه و تاب آورانه شهرها و نظام‌های مدیریت آنها برای تامین خواسته‌های شهروندان است؛ بیش از هر زمان دیگری به دوری از تنش و منازعه و زمینه سازی برای گفت وگو و تبادل تجارب و اندیشه‌ها بستگی دارد.

مسئولیت ما مدیران شهری و محلی بیش از هر زمان دیگری در تاریخ، در حال افزایش است. ما با همکاری هم و البته با حمایت دولت‌های مرکزی و ملی، می توانیم به رفع ناعدالتی‌ها و نابسامانی‌ها در شهرهایمان کمک کنیم. ما مدیران شهری در ده سال گذشته، مسیری طولانی را برای همکاری و همگرایی پیموده­ایم و امروز باید صبورتر و شجاع­تر از هر زمان دیگری به شیوه­ای نوآورانه و هوشمندانه در ایجاد شهرهای ایمن و زیست­پذیر و جوامعی تاب­آور، مسئولیت­پذیر و مشارکت­جو با دیدگاهی توانمندساز و امیدآفرین قدم برداریم.

در این مسیر باید تجربیات مشترک خود را پاس بداریم و از تفاوتهایمان به عنوان نقطه قوت بهره بگیریم. این مسیر در جامعه­ای با حضور قومیت­های مختلف و با حضور متکثرتر زنان هموار شده و فضای مدیریتی را نیز متعادل­تر مدیریت می­کند.

دوستان گرامی

مدیریت کلان شهر تهران با تکیه بر عناصر و مولفه‌های قوی فرهنگی و اجتماعی و مبتنی بر شرایط بومی و محلی خود، تجارب خوبی در مسیر زیست پذیری و ارتقاء شاخص‌های کیفیت زندگی شهروندان به دست آورده است که آن‌ها را با صمیمانه و فروتنانه در اختیار شهرهای عضو این شبکه در چارچوب همگرایی و همکاری آسیایی قرار می‌دهد و بسیار علاقه مند است از تجارب و دستاورد‌های سازنده شهرهای آسیایی بهره برداری نماید.

بار دیگر ضمن ابراز خوشحالی از اینکه در کنار هم هستیم و با هم برای آرمان والای "شهرهای بهتر و زندگی بهتر" تلاش می‌کنیم، برای همه شما و شهروندان خوب شهرهایتان، سلامتی، رفاه و پیشرفت آرزو می‌کنم.

در پناه خدا، شاد وسربلند باشید.

شهردار تهران پیروز حناچی سکینه اشرفی مجمع شهرداران آسیایی پنجمین اجلاس مجمع شهرداران آسیایی غازی انتپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر