کد خبر: 697640 A

معاون ابتدایی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون ابتدایی آموزش و پرورش از ارتقای نگرش مدیران مدارس ابتدایی با اجرای طرح "تدبیر" خبر داد.

رضوان حکیم‌زاده (معاون ابتدایی آموزش و پرورش) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص تغییر نگرش مدیران مدارس با اجرای طرح "تدبیر" گفت: برای اولین بار با برنامه ارتقای مدیریت مدارس دوره ابتدایی که به نام"تدبیر" معروف است، تغییراتی را در نگرش مدیران مدارس ابتدایی ایجاد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه زیرنظام‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین مصوب شده و برنامه‌های این طرح ابلاغ شده است، عملا با توجه به ضرورت پیگیری اجرای سند تحول در کف مدارس و در داخل مدارس تصمیم گرفتیم از طریق برنامه "تدبیر" در راستای سند تحول بنیادین اقدام کنیم

او خاطرنشان کرد: به مدارس اعلام کردیم از این به بعد برنامه "تدبیر" به عنوان یک برنامه محوری نه تنها فقط برای ارتقای مدیریت بلکه برای تحقق اهداف و راهکارهای سند تحول بنیادین در دوره ابتدایی پیگیری خواهد شد و برای این امر لازم است، مدیرانی که در مدارس حضور دارند نگرش‌هایشان متناسب با راهکارهایی که در سند تحول بنیادین آمده تغییر پیدا کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال توجه به مدرسه به عنوان کانون تربیت محله و قائل شدن نقش تربیت به عنوان نقش اصلی که باید در مدرسه پیگیری شود یک چرخش تحول آفرین است که تمرکز ما را به عنوان مدیر باید از بحث آموزش صرف و پیگیری آموزش به سمت محور قرار گرفتن تربیت در دوره کودکی که بسیار امر مهمی است، هدایت کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش اظهار داشت: اولین برنامه رابطان کشوری برنامه تدبیر را در استان سمنان داشتیم که در سراسر کشور در روز پنجشنبه کارگاه‌هایی را برای آن در نظر گرفتیم. طرح"تدبیر" در مدارس ابتدایی ربطی به تغییر ساختاری که وزیر آموزش و پرورش در نظر دارند، ندارد.

رضوان حکیم‌زاده معاون ابتدایی آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر