کد خبر: 697596 A

رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ۵ تصادف منجر به فوت در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ احسان مؤمنی رئیس اداره تصادفات، این پلیس در رابطه با تصادفات هفته گذشته گفت: در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم متأسفانه شاهد وقوع ۵ فقره تصادف منجر به فوت در سطح معابر شهر تهران بودیم.در این حوادث متاسفانه ۶ نفر،۲ نفر عابر پیاده، ۲ نفر راکب موتورسیکلت، ۲ نفر سرنشین خوردو در اثر تصادف در محل فوت شدند.  

سرهنگ مومنی اظهار داشت: تصادف اول  در ساعت ۱۴:۳۶ دقیقه بعدازظهر روز شنبه در بلوار اصلی تهرانسر سواری پراید در مسیر شمال به جنوب بلوار گلها در حرکت بوده که با عابر پیاده ای که در منتهی الیه سمت راست ایستاده بوده برخورد و در اثر شدت ضربه وارده عابر پیاده در محل فوت شد.

وی با اشاره به تصادف دوم در هفته گذشته گفت: تصادف دوم ساعت ۱۰:۲۵ دقیقه صبح روز دوشنبه در خیابان امین الملک رخ داده است و در این تصادف یک‌ دستگاه کامیون در حال حرکت با دنده عقب بوده با عابر پیاده‌ای برخورد کرده و عابر پیاده در اثر شدت ضربه وارده در محل فوت شد.

سرهنگ مومنی در تشریح این ۲ تصادف توصیه کرد که عابران پیاده در هنگام تردد از پیاده‌روها استفاده کنند و رانندگان نیز در هنگام رانندگی دقت و توجه بیشتری داشته باشند و از اقداماتی که باعث حواس پرتی می‌شود خودداری کنند.

وی افزود:‌ تصادف سوم در ساعت ۰۰:۲۸ دقیقه   بامداد چهارشنبه یکدستگاه موتورسیکلت در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید باکری قبل از پل شهید حکیم در حال حرکت بوده که به علت خستگی و خواب آلودگی با جدول و علائم ترافیکی برخورد و پس از واژگونی رانندوه موتورسیکلت در اثر اصابت سر به سطح آسفالت در محل فوت می‌کند.

او افزود: تصادف چهارم در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه شب پنجشنبه در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی در اثر تغییر مسیر ناگهانی یکدستگاه سواری تیبا با موتورسیکلت که در همان مسیر در حرکت بوده برخورد و موتورسیکلت واژگون شده و راننده موتور در اثر شدت ضربه وارده در محل فوت می نماید.

سرهنگ مومنی در تشریح این ۲ تصادف متذکر شد موتورسیکلت سواران حتی  الامکان از تردد در محورهای بزرگراهی به دلیل بالا بودن سرعت وسایل نقلیه خودداری نموده و از کلاه ایمنی استفاده نمایند و در هنگام خستگی و خواب آلودگی از رانندگی خودداری نمایند.

او گفت: تصادف پنجم در ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه روز پنجشنبه در مسیر شرق به غرب خیابان دماوند بعد از سازمان آب  یکدستگاه سواری پژو ۲۰۶ به علت تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانائی در کنترل وسیله نقلیه پس از برخورد با گاردریل رفیوژ میانی راه وپس از شکستن ۵ شاخه گاردریل به لاین مخالف پرتاب و با سواری دوو که در مسیر غرب به شرق در حرکت بوده برخورد می نماید که در این حادثه ۲ نفر سرنشین سواری پژو در اثر شدت ضربه وارده در محل فوت می‌کنند و ۶ نفر دیگر از هر دو وسیله نقلیه مصدوم و توسط اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده می‌شوند.

رئیس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در انتها متذکر شد: امیدواریم با رعایت قوانین ومقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان عزیز و رانندگی با سرعت مطمئنه،از دنده عقب غیر ضروری خودداری کردن و همچنین با رعایت نکات ایمنی،شاهد کاهش حوادث رانندگی در سطح معابرشهر تهران باشیم.

احسان مومنی رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر