کد خبر: 697469 A

شهردار تهران در مراسم تجلیل از خادمین موکب امام رضا (ع):

شهردار تهران در مراسم تجلیل از خادمان بسیجی شهرداری تهران که در خدمات‌رسانی به زائران اربعین حضور داشتند، تاکید کرد: در جنگ تحمیلی، داشتن روحیه و تفکر بسیجی همراه با دانش وعمل موجب شد که این جنگ را از تهدید به فرصت تبدیل کنیم.

به گزارش ایلنا، مراسم تجلیل از خدام بسیجی موکب علی‌ بن موسی الرضا(ع)، با حضور پیروز حناچی، محمدجواد حق‌‌شناس، علی اعطا، سالک رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران، سعید اوحدی، مهدی شیخ و سایر مدیران شهری در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

پیروز حناچی که به همراه خانواده خود در این مراسم حضور یافته بود با بیان آن که در هشت سال دفاع مقدس موفق شدیم با همین روحیه بسیجی و تلاش مهندسان فنی، پل خیبر را روی آب در ۱۴ کیلومتر احداث کنیم اظهار داشت:بسیج یادگار امام راحل است. همواره گفته‌‌‌ام که بسیج تهدید مسلم اول انقلاب را تبدیل به یک فرصت کرد و از آن زمان تاکنون خدمات زیادی به این مردم و جامعه کرده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی به ماجرای ساخت پل خیبر در سال ۶۲ پرداخت و اظهار داشت: نحوه ساخت این پل هنوز هم در دانشکده‌‌های افسری جهان تدریس می‌‌‌شود، پلی که ۱۴ کیلومتر طول داشت و تبلور مدیریت عاشقانه دوران جنگ بود.

شهردار تهران با ارائه تصاویر و نقشه های آن دوران به تشریح چگونگی ساخت این پل و تلاش‌‌‌های مهندسان داخلی برای طراحی و ساخت آن پرداخت و در ادامه به ساخت بیمارستان‌‌‌ها و سنگرهای جنگی اشاره و تصریح کرد: سازه‌‌‌های بتنی مقاوم‌‌ترین سازه‌ها در برابر حملات دشمن بود و در زمان جنگ ما با بتن‌‌هایی که در پشت جبهه می‌‌ساختیم، بیمارستان‌‌ها و اماکن بزرگی را ساختیم که در برابر حملات دشمن مقاومت بالایی داشت و همه اینها حاصل تلاش مهندسان و افرادی بود که داوطلبانه به جبهه‌ها می‌آمدند و عاشقانه فعالیت می‌کردند.

حناچی ادامه داد: ما از جنگ ویژگی‌‌هایی چون خلاقیت، استفاده از ظرفیت‌‌های مهندسی و بسیج مردم برای حل مشکلات را آموختیم و امیدوارم از این تجربیات برای حل مشکلات امروز کشور نیز استفاده کنیم.

پیش از سخنان شهردار تهران، مجتبی سالک رازی رئیس بسیج شهرداری تهران به ارائه گزارشی از فعالیت‌‌های کارمندان شهرداری در ساخت و اداره موکب امام رضا (ع) در مراسم اربعین پرداخت و خاطرنشان کرد: ما در این موکب بهترین و با کیفیت‌‌ترین خدمات را ارائه می‌‌دادیم و هر شب ۱۱ هزار پرس و هر ظهر هفت هزار پرس غذا میان زائران توزیع می‌‌کردیم.

وی ضمن تبریک انتصاب شهردار تهران خطاب به حناچی ابرازداشت: همچنان که بسیجیان در دوران دفاع مقدس فداکارانه در صف اول مبارزه بودند ما هم اعلام آمادگی می‌کنیم که شهرداری را در هر جا که لازم است یاری می‌‌کنیم و در خط اول کمک و یاری به مسئولان برای حل مشکلات کشور هستیم.

در پایان این مراسم به تعدادی از فعالان موکب امام رضا (ع) و برخی از خانواده‌‌های شهدا هدایا و تقدیرنامه‌‌‌هایی به رسم یادبود تقدیم شد. همین طور، بسیج شهرداری تهران نیز تابلویی مزین به آیه «و ان یکاد» به رسم تلاش‌‌های صادقانه حناچی در دوران دفاع مقدس و سایر مسئولیت‌‌ها به وی اهدا کرد.

در این مراسم بسیجیان شهرداری تهران که در مسیر نجف و کربلا خدمات‌‌رسانی داشتند، تجلیل شدند.

همچنین از خانواده جهادگر شهید حاج مهدی علی محمدی، از بسیجیان شهرداری تهران که سال‌‌‌ها در این موکب خدماتی ارایه کرده بود، در این مراسم تجلیل شد؛ محمدی سال گذشته حین خدمت‌‌رسانی به مردم زلزله‌‌زده کرمانشاه دعوت حق را لبیک گفت.

همچنین در این مراسم از برخی نیکوکاران که در برپایی موکب شهرداری مشارکت داشتند، قدردانی شد. تجلیل از خانواده شهید ارغوانی از شهدای مدافع حرم سازمان بسیج شهرداری از دیگر بخش‌‌های این مراسم بود.

پیروز حنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر