کد خبر: 695875 A

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری متهمی خبر داد که با ارسال نامه، یکی از شهروندان و اعضای خانواده اش را تهدید به مرگ کرده بود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در توضیح این خبر گفت: در سوم مهرماه ۱۳۹۷پرونده‌ای با موضوع "تهدید به قتل" از کلانتری ۱۰۲ نیاوران به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در محل کارم در منطقه جمشیدیه مشغول انجام کارهای روزمره بودم که آبدارچی شرکت نامه‌ای را به من تحویل داد؛ ظاهر نامه ساده و بدون تمبر و آدرس پستی بود ! که بر روی آن نوشته بود به دست مهندس ... یعنی من برسد؛ نامه را که باز کردم با دو برگ نامه تایپ شده مواجه شدم که در آن نویسنده نامه پس از کلی تهدید از من درخواست ۳۵۰ میلیون تومان  کرده بود و در نامه نوشته بود که مجددا تماس گرفته و نحوه تحویل پول را اطلاع خواهد داد.

شاکی در ادامه اظهارات خود اعلام داشت تهدیدهای این فرد ناشناس موجب سلب آرامش ونگرانی او و خانواده اش شده است و نویسنده نامه طی یک ماه پس از ارسال اولین نامه، چندین نوبت او و خانواده‌اش را از طریق تماس با خطوط تلفن همراه متعلق به اعضای خانواده‌اش تهدید کرده است و در ادامه این تهدیدات، نامه دوم خود را ارسال کرده و همچنان به تهدیدات خود ادامه می‌دهد.

کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تحقیقات خود را در رابطه با شناسایی فرد تهدید کننده آغاز کردند و با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی متهم شده و او را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

با دستگیری متهم و مواجه حضوری با شاکی پرونده مشخص شد که متهم پیش از این و در حدود چند سال قبل ، به عنوان کارگر خدماتی در منزل شاکی حضور و تردد داشته است و بواسطه همین حضور در زندگی شاکی، شناخت کاملی از وضعیت مالی، شرایط زندگی، محل زندگی و کار وی داشته است که پس از  گذشت سالها از آن ماجرا، با انگیزه اخاذی مالی اقدام به ارسال نامه و گرفتن تماس های تهدید آمیز کرده است.

در زمان دستگیری متهم و در بازرسی از منزل متهم، نامه تهدید آمیز دیگری اینبار خطاب به یکی از پزشکان سرشناس مقیم تهران  بدست آمد که متهم در این نامه نیز پزشک مورد نظر را به دلایل واهی تهدید کرده است.  

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با تکمیل پرونده، متهم با صدور قرار قانونی از سوی شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران  روانه زندان شده است.

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر