کد خبر: 695849 A

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران خبر داد؛

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به پیاده‌سازی نسخه به‌روز ایزو ۱۴۰۰۱ در مجموعه شهرداری گفت: هدف اصلی استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ ایجاد رویکردی نظام‌مند برای کاهش آسیب‌هایی است که یک سازمان می‌تواند به محیط زیست وارد کند.

به گزارش ایلنا، صدرالدین علی‌پور اظهار کرد: در چند دهه اخیر بسیاری از دولتمردان، متخصصان و کارشناسان با تلاش گسترده، به حفاظت از زیستگاه انسان و محیط پیرامون آن همت گمارده و با تدوین مقررات و الزامات قانونی کوشیده‌اند تا زندگی نسل‌های کنونی و آینده بشر را از خطرهای جدی مصون نگاه دارند که یکی از این مجموعه قوانین و مقررات استاندارد ایزو  ۱۴۰۰۱ است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱  ایجاد رویکردی نظام‌مند برای کاهش آسیب‌هایی است که یک سازمان می‌تواند به محیط زیست وارد کند، گفت: کاهش آلودگی هوا، آب، خاک و ...، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، جایگزینی انرژی‌های تجدیدپذیر، به‌کارگیری مواد و فرایندهای کم‌آلاینده و افزایش بهره‌وری و بازدهی خدمات از جمله فواید استقرار این استاندارد است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران خاطر نشان کرد: شهرداری تهران به عنوان یکی از عمده‌ترین نهاد‌های درگیر با مسائل و مشکلات محیط‌زیستی کلانشهر تهران، بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، موظف به اجرای نظام مدیریت محیط‌ زیست بوده که هدف کلی آن حرکت در راستای الگوی توسعه پایدار شهری است.

علی‌پور ضمن اشاره به پیاده‌سازی نسخه به‌روز ایزو ۱۴۰۰۱ در مجموعه شهرداری، ویژگی‌های منحصر بفرد این نسخه را افزایش میزان اهمیت مدیریت محیط زیستی در فرایندهای برنامه ریزی استراتژیک شهرداری، تمرکز بیشتر بر روی مدیریت و رهبری، در نظر گرفتن راهکارهایی جهت حفظ محیط‌زیست از آسیب‌ها با استفاده از منابع پایدار، توجه به چرخه عمر هنگام بررسی جنبه‌های محیط زیستی، گسترش استراتژی ارتباطات و افزایش فرصت‌هایی جهت صرفه‌جویی بیشتر مالی در مجموعه شهرداری برشمرد.

وی گفت: در این راستا با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مناطق ۲۲گانه در حال برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی استاندارد مذکور جهت توانمندسازی پرسنل منطقه به منظور پیاده‌سازی آن  تا پایان سال جاری هستند.

شهرداری تهران مدیرکل محیط زیست صدرالدین علی پور نسخه ایزو 14001 توسعه پایدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر