کد خبر: 695692 A

معاون عملیات سازمان امداد ونجات از آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش ایلنا، شاهین فتحی درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه گفت: ستاد مدیریت بحران جمعیت هلال احمر شب گذشته با حضور رییس و دبیرکل جنعیت هلال احمر تشکیل شد و ۸۷ تیم ارزیاب در مناطق زلزله‌زده از استان‌های معین کردستان، همدان، لرستان و ایلام تیم‌های واکنش سریع، آواربرداری، جست و جو و اسکان و تغذیه را به سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصر شیرین اعزام کرده‌اند.

وی ادامه داد: طبق اعلام در حال حاضر ۶۳۴ مصدوم ناشی از فرار و یا ناشی از خرابی‌ها داشته‌ایم. ارزیابی ۱۵۰ روستا به پایان رسیده و خوشبختانه تا این لحظه فوتی نداشتیم. بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه بارگیری و به مناطق ارسال شده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: دبیرکل و رییس سازمان امداد و نجات صبح امروز برای بررسی نحوه امدادرسانی عازم کرمانشاه شده‌اند. همچنین  مرکز امداد هوایی هلال احمر ۵ فروند بالگرد را جهت ارائه خدمات در مناطق بصورت آماده باش قرار داده است.

فتحی خاطرنشان کرد: علاوه بر استان‌های معین، استان‌های زنجان، آذربایجان غربی، مرکزی و چهارمحال و بختیاری و اصفهان در حالت آماده باش قرار دارند که در صورت نیاز به منطقه اعزام شوند.

شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد ونجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر