کد خبر: 695669 A

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور مطرح کرد؛

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: مردم به شایعات توجه نکنند و از مراکز ذیصلاح اخبار لازم را دریافت کنند.

به گزارش ایلنا، اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تاکنون ۳۸۲ نفر به مراکز درمانی مناطق تحت تاثیر زلزله مراجعه کرده‌اند، گفت: بیشتر مراجعات که شامل بیش از ۵۰ درصد مراجعه کنندگان می شود ناشی از ترس و نگرانی از وقوع زلزله بوده است و مصدومان به صورت سرپایی درمان شده اند همچنین ۲۲ نفر به مراکز درمانی در کرمانشاه اعزام شده اند.

وی ادامه داد: تاکنون تخریب عمده‌ای در مناطق زلزله زده گزارش نشده است و با وجود شدت بالای زمین لرزه قطعاً تخریب صورت گرفته و ارزیابان تخریب فردا در منطقه حضور خواهند داشت.

 نجار با اشاره به قطع برق در شهرهای زلزله زده گفت: برق قصرشیرین در ظرف کمتر از ۱۵ دقیقه وصل شد و در حال حاضر مشکل قطع آب و گاز وجود ندارد مگر در مناطقی که احتمال نشت گاز وجود داشته باشد به دلیل وجود زلزله آب منطقه کدر شده و در حال حاضر نیز به وسیله تانکر و بطری آب رسانی انجام می شود.

 رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: مردم به شایعات توجه نکنند و از مراکز ذیصلاح اخبار لازم را دریافت کنند تا این ساعت با پیگیری جدی که انجام شده است حتی یک نفر تلفات جانی گزارش نشده و اگرچه با وجود زلزله شرایط در منطقه به حالت عادی نیست اما مردم با توجه به تجربه زلزله سال گذشته از چادر و کانکس استفاده می کنند.

زلزله کرمانشاه رئیس سازمان بحران کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر