کد خبر: 695309 A

یک کارشناس هواشناسی از ادامه بارش‌ها در کشور خبر داد و گفت: در جنوب غرب و جنوب کشور رگبار و رعد و برق باعث آبگرفتگی معابر،‌ طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها خواهد شد.

کبری رفیعی کارشناس هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت آب و هوا در کشور گفت: امروز شنبه به غیر از نیمه جنوب شرقی کشور در تمام مناطق کشور بارش باران گزارش شده است. در مناطق جنوبی کشور این بارش‌ها همراه با رعد و برق و وزش باد شدید است. همچنین در مناطق سردسیر شمال غرب، غرب ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌ها به صورت برف گزارش شده است.

وی ادامه داد: در روز یکشنبه نیز از میزان این بارش‌ها از در شمال غرب مانند استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و بخش‌هایی از شمال شرق کاسته خواهد شد و در مناطق مرکزی و غربی خلیج فارس، بخش‌هایی از غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از دامنه البرز، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی مانند امروز بارانی پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: در روز دوشنبه نیز بیشتر بارش‌ها به سمت جنوب،‌ جنوب شرق، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود همچنین بارش‌های بسیار خفیفی در بخش‌هایی از مرکزی و غربی دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رخ می‌دهد و به تدریج این سامانه در روز دوشنبه از کشور خارج خواهد شد.

رفیعی با اشاره به شدت‌بارش‌ها در استان‌های مختلف کشور گفت: در استان‌های گیلان،  مازندران، ایلام، جنوب کرمانشاه، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، شمال اصفهان و شمال خلیج فارس شاهد بیشترین بارش بودند. همچنین فردا نیز در استان‌های مرکزی، لرستان، خوزستان، فارس، برخی از مناطق یزد، بوشهر و جزایر خلیج فارس بیشترین بارش‌ها گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بارش‌ها در مناطق سردسیر غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود، تصریح کرد: در جنوب غرب و جنوب نیز رگبار و رعد و برق باعث آبگرفتگی معابر،‌ طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها خواهد شد. همچنین وزش باد موقتی در جزایر خلیج فارس باعث مواج شدن دریا خواهد شد. روز دوشنبه برخی مناطق هرمزگان جنوب کرمان و خراسان رضوی بارش‌های قابل توجهی خواهند داشت.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: بیشنه و کمینه دمای هوای تهران امروز 8 و 12 است و در برخی ساعات بارش‌هایی را در شهر تهران شاهد خواهیم بود. اوایل شب نیز وزش باد گزارش شده است.

 

کارشناس هواشناسی کبری رفیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر