کد خبر: 695197 A

وزیر بهداشت در آیین بهره برداری از بیمارستان تخصصی زنان و زایشگاه مادر مشهد:

وزیر بهداشت گفت: تعداد تخت های بیمارستانی در شهر مشهد کم است و سرانه تخت نیز منصفانه نیست و متاسفانه حق سرانه ای که برای بخش اورژانس یا سلامت داده می شود، در مقایسه با سایر دانشگاه ها جزو پایین ترین سرانه ها است، لذا از جمله وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی این استان از جمله مشهد می تواند عادلانه کردن این سرانه در سازمان برنامه و بودجه باشد.

به گزارش ایلنا، سیدحسن هاشمی در آیین بهره برداری از بیمارستان تخصصی زنان و زایشگاه مادر مشهد ضمن تبریک انتصاب شهردار جدید این شهر، با بیان اینکه شهر مشهد با مشکلات جدی روبرو است، اظهار داشت: مدیریت شهری مشهد کار آسانی نیست، به خصوص با حضور نهادهای مختلفی که هر کدام به نوعی می توانند کمک های شایانی ارائه دهند یا ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کنند. امیدواریم همه کمک کنند تا خدمات شهری مشهد افزون تر شود.  

هاشمی افزود: شورای شهر فعلی مشهد به حوزه سلامت نگاه خوبی دارد که قابل تقدیر است. همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاون توسعه وی دکتر بحرینی نیز از هیچ کمکی مضایقه نکردند. در دوران شهرداری دکتر مرتضوی نیز هر نیاز یا کمکی که لازم بود، به بخش سلامت ارائه می شد که نشان دهنده نگاه عمیق به مشکلات مردم است. مردم، ما را مسئول امور مملکت کردند، بنابراین انتخاب شدیم تا گره از کار و مشکلاتشان باز کنیم، اما متاسفانه برخی افراد به جای حل مشکلات، گره ها را کور و مدام سنگ اندازی می کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه معتقد هستم تفاوتی بین بخش خصوصی و دولتی نیست، افزود: بخش خصوصی مشهد در حوزه سلامت، اقدامات نوپایی را در بخش دارو، تجهیزات پزشکی و همچنین خدمات بهداشتی و درمانی آغاز کرده است و باید حمایت بیشتری صورت گیرد تا این اقدامات توسعه پیدا کند. دانشگاه علوم پزشکی مشهد باید از بخش خصوصی حمایت و استقبال کند تا در حوزه سلامت سرمایه گذاری کنند، چراکه مشهد ظرفیت های بسیاری دارد و چنانچه از این ظرفیت ها در جهت خدمت به مردم و فراهم کردن آسایش آنها استفاده شود، سیر خوبی را طی خواهد کرد.

هاشمی تصریح کرد: در بخش بهداشت و درمان مخصوصا در شهر مشهد گرفتاری های بسیاری داریم و علی رغم اینکه با تلاش های روسای فعلی و پیشین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاونین آنها، اقدامات بزرگی در بخش بهداشت و درمان صورت گرفته است و هر بار که به این شهر سفر کردیم پروژه های بزرگی را به بهره برداری رساندیم، هنوز هم مشکلات بسیاری در حوزه خدمات درمانی مخصوصا در زمینه تخت های بیمارستانی وجود دارد. تعداد تخت های بیمارستانی در این شهر کم است و سرانه تخت نیز منصفانه نیست، متاسفانه حق سرانه ای که برای بخش اورژانس یا سلامت داده می شود، در مقایسه با سایر دانشگاه ها جزو پایین ترین سرانه ها است، از جمله وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی این استان از جمله مشهد می تواند عادلانه کردن این سرانه در سازمان برنامه و بودجه باشد. درعین حال سایر دستگاه ها و نهادها مانند شهرداری نیز می توانند از نهایت توان خود برای توسعه خدمات در بخش سلامت بهره ببرند، چراکه هیچ عملی به اندازه نجات جان مردم، ارزشمند نیست.

وزیر بهداشت سید حسن قاضی‌زاده هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر