کد خبر: 695163 A

معاون فرماندار تهران:

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران ضمن اشاره به نظر سنجی‌های انجام شده، گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان از خواسته‌های اصلی شهروندان تهرانی است که باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مد نظر قرار گیرد.

به گزارش ایلنا،  عبدالعظیم رضایی در نشست هم اندیشی کودکان کار و خیابان ضمن اشاره به اینکه رها شدن کودکان کار در خیابان یکی از آسیب‌های جدی در تهران است افزود: این آسیب اجتماعی می‌تواند  آسیب‌های دیگری را به دنبال داشته باشد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی بویژه کودکان کار و خیابان را از وظایف مهم دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادها عنوان کرد و افزود: شورای اجتماعی کشور به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت رویه و تببین نقش و تکالیف هر یک از ارگان‌های ذی ربط مسئولیت را به استانداری تهران محول کرد و مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی راه اندازی شد و اکنون برای افزایش کارآمدی  و بهره برداری مطلوب در راستای این ماموریت مهم همکاری بیشتر NGOها، خیرین و مردم  لازم است.

رضایی افزود: انجام طرح ضربتی در خصوص جمع آوری کودکان کار، راه حل مناسب نیست بلکه باید اعتمادسازی و آگاه‌سازی صورت گیرد و آحاد مختلف جامعه در کنار سایر سازمان‌ها و نهادها  در رفع این معضل بسیج شده تا بتوانیم آسیب‌های اجتماعی را از کودکان این مرزو بوم دور کنیم.

معاون سیاسی ضمن اشاره به حفظ حرمت و کرامت انسانی  کودکان کار و خیابان در اجرای طرح ساماندهی گفت: اجرای این طرح باید بصورت تدریجی و با تدبیر انجام شود تا شاهد کاهش آسیب باشیم.

رضایی ادامه داد: برای این منظور اعتبارات لازم پیش‌بینی شده و مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی به عنوان مکانی برای غربالگری تاسیس و تجهیز شده است.

در این نشست هجده سازمان مردم نهاد ضمن حضور ، برای مرتفع نمودن مشکلات و مسایل مربوط به کودکان کار و خیابان نقطه نظرات، پیشنهادات و راهکارهایی ارایه کردند.

معاون سیاسی فرماندار تهران عبدالعظیم رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر