کد خبر: 695153 A

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی در گرامی داشت روز "بسیج مستضعفان" تأکید کرد: امروز فرهنگ و تفکر بسیجی از مرزهای ایران اسلامی فراتر رفته است.

به گزارش ایلنا در متن این پیام آمده است:

تفکر بسیجی در اندیشه حضرت امام‌خمینی(ره) که از سال ۱۳۴۲ و طلیعه نهضت اسلامی با طراحی نقشه راه انقلاب، از طریق بسیج روحانیت و حوزه‌های علمیه، هسته‌های مبارز مسلمان و نیز فرزندان خفته در گهواره‌ها، پدید آمده بود با پیروزی انقلاب اسلامی و براساس یک ژرف‌اندیشی و آینده‌نگری هوشمندانه از آینده کشور و الزامات و تهدیدات فراروی نظام اسلامی در پنجم آذر ماه ۱۳۵۸ و با صدور فرمان تشکیل"بسیج مستضعفان" در قالب ساختار و سازمانی کارآمد به واقعیتی ملموس تبدیل و  به عنوان شجره طیبه‌ای معرفی شد که نه تنها در دوران دفاع مقدس بلکه در دوران سازندگی نیز در  همه صحنه ها،  حضور داوطلبانه و  فعالانه یافت و راه توسعه و پیشرفت کشور را هموار نمود.

امروز فرهنگ و تفکر بسیجی از مرزهای انقلاب و کشور ایران اسلامی فراتر رفته و هم اکنون در رویکرد و رفتار مستضعفان سایر نقاط جهان تبلور یافته است. آنان با الگو گرفتن از این تفکر ناب برای رفع موانع و چالش‌های موجود در راه دستیابی به استقلال و آزادی کشورشان، در مقابل نظام سلطه و استکبار قد برافراشته اند.

حافظه تاریخی ملت ایران شهادت می‌دهد عبور موفق انقلاب و نظام از چالش‌ها، بحران‌ها و فتنه‌های طراحی شده توسط جبهه دشمنان داخلی و خارجی از جمله آنچه در جنگ تحمیلی هشت ساله و فتنه انگیزی های گوناگون بر کشور گذشت، مرهون هوشمندی، بصیرت و فداکاری‌های کم نظیر آحاد مدافعان انقلاب و میهن اسلامی به ویژه بسیجیان دریادل تحت رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی) بوده است.

کارکردها و پیامدهای وجودی بسیج در سطوح ملی، منطقه‌ای و جهانی، این نهاد مردمی را پیشتاز جریان‌سازی‌های دفاع از انقلاب قرار داده است که با بصیرت در موقعیت شناسی، زمان‌شناسی، دشمن‌شناسی و حضور بموقع در صحنه‌های نیاز کشور توانسته است، فلسفه وجودی و نقش خود را در زمره ضروریات انقلاب تحکیم بخشد و در زمانی که تاکتیک های جنگ آفرینی دشمنان تغییر یافته و جنگ سخت جای خود را به جنگ نرم سپرده است، سازمان بسیج مستضعفان با هوشمندی و درایت، رویکرد مناسبی از ستاد تا صف را متناسب با وضعیت جدید به وجود آورد، همچنان که درخشش نخبگان بسیجی در عرصه های جهانی نیز مهر تأیید دیگری بر اثرگذاری، محبوبیت و اقتدار بسیج در صحنه های مختلف اجتماعی، سیاسی، علمی و جهادی می باشد.

در این پیام، بسیج مظهر نیروی واکنش سریع، کارآمد و سرنوشت‌ساز ملت ایران برای مقابله با چالش‌ها و تهدیدات فراروی انقلاب و میهن اسلامی معرفی شده بویژه در این مقطع زمانی که دشمن حربه تحریم اقتصادی، فشار روانی، التهاب آفرینی و تزریق یاس و ناامیدی را در دستور کار خود قرار داده است.

۵ آذر ماه و روز بسیج؛ یادمان استقامت در دفاع از اصول و مبانی اسلام ناب محمدی (ص) و پاسداری از خون شهیدانی است که جان خویش را در مکتب بسیج و مجاهدت، خالصانه فدا نمودند.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تبریک ماه ربیع الاول و فرا رسیدن روز  بسیج به تمامی بسیجیان ولایت مدار، یاد وخاطره شهیدان گلگون کفن بسیجی را گرامی داشته و تأکید دارد؛ سبزپوشان ناجا به تاسی از فرهنگ بسیج و با سرلوحه قراردادن آرمان های امام عظیم الشان (رضوان الله تعالی علیه) و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای پاسداری از ارزش ها و کیان نظام جمهوری اسلامی ایران و خدمت به مردم بصیر و ولایتمدار با عزمی جزم همچون گذشته از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

نیروی انتظامی هفته بسیج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر