کد خبر: 694766 A

معاون درمان وزارت بهداشت در سیستان و بلوچستان عنوان کرد:

قاسم جان‌بابایی ضمن سفر به استان سیستان و بلوچستان گفت: برای رفع کمبودهای باقیمانده، براساس مفاد سند راه درمان اقدام خواهیم کرد‌.

به گزارش ایلنا، قاسم جان بابایی در سفر به سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از مراکز درمانی زاهدان گفت: تامین نیازهای مردم با استمرار طرح تحول نظام سلامت، مهمترین رسالت حوزه معاونت درمان است.

 وی با بیان اینکه در طرح تحول سلامت توسعه قابل قبولی در زیر ساخت‌های درمانی و تشخیصی استان  سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است، افزود: پیشرفت امکانات بهداشتی و درمانی در این استان جای تقدیر دارد، اما برای رفع کمبودهای باقیمانده، براساس مفاد سند راه درمان اقدام خواهیم کرد‌.
 
معاون درمان وزارت بهداشت درخصوص کمبود مراکز درمانی در گذشته و رفت و آمد بیماران به شهرها و استان‌های دیگر برای دریافت خدمات درمانی، خاطرنشان کرد: مسافرت‌های درمانی مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده بود که با استقرار پزشکان در مناطق کمتر توسعه‌یافته و تجهیز و نوسازی بیمارستان‌ها این سفرهای درمانی به پایتخت و یا مرکز استان کمتر شد. 
 
وی ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان با وجود تکمیل نسبی چرخه درمان بیماری‌های مختلف، بسیاری از این سفرها غیرضروری است.
 
جان بابایی در سفر به استان سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از مراکز درمانی زابل، وارد زاهدان شد و از مراکز درمانی این شهر نظیر بیمارستان خاتم الانبیا (ص) و علی ابن ابی طالب (ع)، بازدید کرد. 

وی همچنین در نشست تخصصی با رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به بررسی مشکلات حوزه درمان در این استان پرداخت.

بهداشتی و درمانی درمان سیستان و بلوچستان وزارت بهداشت بازدارندگی معاون درمان قاسم جان بابایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر