کد خبر: 691869 A

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از پذیرش ۱۷۱ هزار و ۶۲۱ نفر شب مددجو در گرمخانه‌های پایتخت طی شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید نجم‌الدین محمدی ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه آمارها نشان می‌‌‌دهد که در شش ماه نخست امسال، گرمخانه خاوران بیشترین تعداد مددجویان را پذیرش کرده است، گفت: از ۱۷۱ هزار و ۶۲۱ نفر شب مددجو، ۸۴ هزار و ۵۷۰ نفر در مددسرای خاوران پذیرش شده‌‌اند.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که ۶ هزار و ۸۲۰ نفر از مددجویان برای نخستین بار در گرمخانه ها پذیرش شدند و پس از آن به طور مرتب در این مراکز حضور پیدا کردند.  

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به پذیرش پنج هزار و ۳۹۳ مددجوی زن در گرمخانه منطقه ۲۲ اظهار داشت: قاعده پذیرش در گرمخانه‌‌‌‌ها این است که افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۵۰ سال به دلیل صغر سن یا کهولت به مراکز بهزیستی ارجاع داده شوند. در نتیجه از میان گروه‌‌‌‌‌های سنی موجود، زنان و مردان ۳۵ تا ۵۰ سال بیشترین فراوانی مددجویان در گرمخانه‌‌ها را تشکیل می‌‌دهند.  

محمدی افزود: به طور معمول ۱۶ گرمخانه ذیل نظارت شهرداری تهران فعالیت می‌‌کنند که در شب‌‌‌‌های سرد پاییز و زمستان در کنار این مراکز، گرمخانه‌‌های اضطراری نیز مددجویان را پذیرش می‌‌‌کنند. تلاش مدیریت شهری این است تا هیچ یک از افراد بی‌‌خانمان شب را در خیابان سپری نکنند.

سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر