کد خبر: 691824 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از توسعه همکاری‌های مشترک علمی و پژوهشی این دانشگاه با دانشگاه‌های کشور آذربایجان خبر داد.

‌به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، قدرت اخوان اکبری با تشریح اهداف و چشم انداز سفر هیات اعزامی به کشور آذربایجان گفت: این سفر با هدف بررسی ظرفیت همکاری‌های علمی و در نظر گرفتن جغرافیای فرهنگی و منطقه‌ای و زمینه سازی برای مبادلات علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و درمانی صورت پذیرفت.

اخوان اکبری توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی و درمانی طرفین را مهم ارزیابی کرد و افزود: با توجه به پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی خصوصاً حوزه‌های پزشکی و درمانی کشور در جهان و منطقه، در ابتدای سفر با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران نشست هماهنگی و توجیهی با سفیر ایران در باکو صورت گرفت و زمینه‌های همکاری و مناسبات مشترک مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی به موضوعات مورد تفاهم با دو دانشگاه شهر باکو کشور آذربایجان، اشاره کرد و گفت: در این سفر زمینه همکاری با عقد تفاهم نامه بین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از یک طرف و دانشگاه‌های خزر و دانشگاه طب باکو منعقد و به امضاء طرفین رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: هیات اعزامی در نشست‌های جداگانه‌ای با روسای دانشگاه‌های خزر و رئیس دانشگاه طب باکو موارد همکاری فی مابین را مورد رایزنی قرار داده و تصمیمات لازم در خصوص پذیرش دانشجوی مشترک در مقطع کار‌شناسی ارشد، همچنین اجرای طرح‌های مشترک تحقیقاتی و انتشار مجله علمی مشترک اتخاذ و مورد توافق طرفین قرار گرفت.

وی از بازدید هیات اعزامی از بیمارستان آموزشی، بخش آناتومی و کلینیک دندانپزشکی دانشگاه طب باکو خبر داد و گفت: از اهداف دیگر سفر بررسی وضعیت و ارزیابی زیرساختهای آموزشی و درمانی دانشگاه‌های کشور آذربایجان و نحوه همکاری مشترک در حوزه‌های درمانی فی مابین بود.

اخوان اکبری افزود: خوشبختانه بستر لازم جهت توسعه همکاری‌های پزشکی و درمانی در هر دو طرف مهیا است و جای امید است طی این تفاهم نامه‌ها همکاری‌های درمانی نیز توسعه یابد.

وی با تاکید براینکه زیر ساختهای مناسبی در حوزه گردشگری سلامت و توریسم درمانی در استان اردبیل وجود دارد، خاطر نشان کرد: قدم‌هایی که با عقد تفاهم نامه دو جانبه برداشته شده می‌تواند سرآغازی برای توسعه همکاری‌ها در حوزه اقتصاد سلامت باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: دانشگاه در جهت معرفی و شناساندن پتانسیل موجود در خصوص موضوعات آب درمانی و ایجاد دانشکده و رشته آب درمانی در آینده نزدیک مسیری روشن برای فعالیت‌های درآمدزا با جذب توریسم و فراهم آوری گردشگری سلامت ترسیم خواهد کرد و لزوم ایجاد دهکده سلامت در استان از ضروریات منطقه است.

اقتصاد بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر