کد خبر: 691415 A

معاون برنامه ریزی شهرداری تهران:

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: طرح جامع مدیریت ریسک و بحران نیز در دستور کار شهرداری تهران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سکینه اشرفی در آیین اهدای ماشین الات تهیه شده توسط شهرداری تهران به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: سوانح زمانی حادث می شوند که یک جامعه آسیب پذیر در معرض آنها قرار گیرد. شرایط محیطی و کالبدی، وضعیت جغرافیایی و جمعیت بالای تهران در دو دهه گذشته این شهر را در مقابل بلایا به شدت آسیب پذیر کرده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه امور شورای شهرداری تهران ادامه داد: مدیریت امروز ماست که می تواند زلزله ای را که پیش روی تهران قرار دارد، فاجعه آمیز سازد یا قابل کنترل کند.

وی افزود: در برنامه سوم شهر تهران فصل را به ایمنی، مدیریت بحران و آمادگی در برابر حوادث طبیعی اختصاص داده ایم. همچنین طرح جامع مدیریت ریسک و بحران نیز در دستور کار شهرداری تهران است.

اشرفی با اشاره به زلزله سال گذشته کرمانشاه گفت: در این فاجعه هزاران شهروند تهرانی به کمک زلزله زدگان آمدند اعضای شورای شهرتهران نیز بازدید از مناطق زلزله زده را در دستور کار قرار دادند.

وی اضافه کرد: شورای شهر و شهرداری تهران با خرید 32 دستگاه ماشین آلات خدمات شهری شامل کامیون بنز و کامیونت هیوندا حرکت موثری در خصوص زلزله کرمانشاه انجام داد.

اشرفی با اشاره به اینکه کرمانشاه هنوز با صدمات پس از زلزله درگیر است، تاکید کرد: به نظر می رسد ما هنوز به ورزیدگی کافی نرسیده ایم تا صدمات را جبران کنیم و این نکته ای است که در مورد تهران باید بسیار بیشتر از قبل به آن توجه شود.

اشرفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر