کد خبر: 691090 A

نژادبهرام مطرح کرد:

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران تاکید کرد: ۵۵ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ به پارکینگ‌های محله‌ای اختصاص داده شده است.

به گزارش ایلنا، زهرا نژادبهرام در سلسله نشست‌‌‌‌های تخصصی ارزیابی و آسیب‌‌‌‌شناسی که به منظور چالش تامین پارکینگ در شهر تهران با تمرکز بر تامین پارکینگ در بافت فرسوده شهری تشکیل شد، گفت: برای ما مهم است ساکنان محله تصمیم بگیرند زندگی‌‌‌شان تغییر کند یا خیر.

وی پیشنهاد ایجاد پارکینگ‌‌‌های محله‌‌ای را مطرح کرد و اظهار داشت: برای ساخت پارکینگ، وجوهاتی اخذ شده اما نه پارکینگ را ساختیم نه پایان کار را دادیم.  

رییس کمیته شهرسازی شورای شهر با تاکید بر اینکه عملا کوچه و خیابان ما تبدیل به‌پارکینگ شده‌‌‌‌اند و به تبع آن، آسیب‌های اجتماعی، درگیری و نزاع‌‌‌‌های خیابانی اعم از ضرب و شتم و حتی قتل، افزایش یافته است، اظهار داشت: پیشنهاد ما ساخت پارکینگ در بافت فرسوده است؛ سازندگان آنجا را مناسب نمی‌‌‌دانند اما پیشنهادهای مختلفی مطرح می‌‌شود.

نژادبهرام ادامه داد: هم‌‌اکنون ۵۵ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ به پارکینگ‌‌های محله‌‌‌‌ای اختصاص داده شده؛ در ساخت این پارکینگ‌‌ها، سازمان نوسازی، شورای شهر و بخش خصوصی دخیل‌‌اند که در همه زمینه‌‌‌ها باید هم شرایط و منافع استفاده‌‌‌کنندگان هم سرمایه‌‌گذاران در نظر گرفته شود.

وی افزود: ساکنان بافت فرسوده پارکینگ‌‌‌های هزینه‌‌بر را برنمی‌‌‌تابند. در این میان باید منافع سازنده و سودآوری او هم باید در نظر گرفته شود.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران اضافه کرد: در ساخت پارکینگ‌‌‌‌ها باید یک مدل اقتصادی منطقی در نظر گرفته شود همچنین بخش خصوصی از ظرفیت ۶۰ دفتر خدمات نوسازی که در بافت فرسوده‌‌‌اند، استفاده کند.

زهرا نژادبهرام زهرا نژاد بهرام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر