کد خبر: 690743 A

وظیفه به ایلنا خبر داد:

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه طی دو روز آینده برای اکثر مناطق کشور به استثنای جنوب شرق بارش باران پیش‌بینی می‌شود،‌ گفت: میانگین بارش در تهران طی امروز و فردا بین ۱۰ تا ۳۰ میلیمتر خواهد بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت جوی در کشور گفت: طی امروز و فردا آسمان تهران ابری است و بارش باران گزارش شده است. احتمال می‌دهیم؛ میانگین بارش در این دو روز در تهران بین ۱۰ تا ۳۰ میلیمتر برسد و احتمال دارد در صورتی که جوی‌های آب باز نشده باشند آب گرفتگی در معابر شهر تهران را نیز شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه هفته پربارشی را پشت سر خواهیم گذاشت، خاطرنشان کرد: در دو روز گذشته در جنوب و جنوب غرب کشور شاهد بارش‌های باران بوده‌ایم در روزهای آینده نیز به استثنای جنوب شرق کشور و برخی مناطق شرق کشور در دیگر مناطق کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از امشب بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید خواهد شد، خاطرنشان کرد: روزهای آینده بارش‌های فراوانی برای استان‌های شمالی کشور به ویژه گیلان پیش‌بینی می‌شود چراکه سیستم پرفشاری از شمال کشور وارد شده است این سیستم پرفشار زمینه خوبی را برای سیستم کم‌فشار جنوبی ایجاد می‌کند و باعث تشدید ابر و صعود هوا می‌شود.

وظیفه تصریح کرد: از بعد از ظهر روز چهارشنبه انتظار بارش‌های شدید در استان خوزستان و سواحل شمالی بوشهر داریم و احتمال سیلابی‌شدن مسیل‌ها و آب‌گرفتگی معابر در این مناطق نیز وجود دارد. امشب و فردا نیز شاهد کاهش ۳ الی ۴ درجه‌ای دما و بارش برف در ارتفاعات البرز، ارتفاعات استان اردبیل، مازندران و سمنان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مه‌گرفتگی در جاده‌های کوهستانی تا پایان هفته پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: سیستم بارشی که در حال حاضر در تهران و برخی از مناطق کشور وجود دارد فردا از کشور عبور می‌کند و سیستم بارشی بعدی از جنوب وارد شده و از روز پنج‌شنبه تا جمعه بارش باران در تهران پیش‌بینی می‌شود، همچنین برای شمال‌غرب و مرکز، جنوب، جنوب غرب کشور از روز چهارشنبه بارش‌ باران پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه آخرین وضعیت‌ راه‌ها و جاده‌‌های کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر