کد خبر: 690706 A

ساکنان ده ونک صبح امروز در تماس با ایلنا از اعزام لودرها برای تخریب دو ملک مسکونی باقی مانده در کوچه امامزاده واقع در ده ونک خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ساعات ابتدایی صبح تعدادی لودر  برای تخریب دو ملک مسکونی واقع در محدوده ده ونک اعزام شدند که به گفته ساکنان این منطبه، به دلیل ازدحام جمعیت معترض مردم و بارندگی فعلا از اقدام خود صرف نظر کرده‌اند.

به گفته ساکنان این دو ملک مسکونی، ماموران از شب گذشته در حوالی کوچه امامزاده آمد و شد داشته‌اند.

از سال‌ها پیش میان دانشگاه الزهرا و بخشی از ساکنان کوچه‌های امامزاده و شرافتی که حوالی دانشگاه واقع شده‌اند، اختلاف وجود دارد. دانشگاه این املاک را از آن خود می‌داند و ساکنان آن که سال‌ها پیش از انقلاب در این خانه‌ها سکنی گزیده‌اند، املاک را از آن خود می‌دانند.

ساکنان می‌گویند این منازل در ابتدا خانه‌های سازمانی بوده و بعدها به صورت اجاره به شرط تملیک توسط آنان خریداری شده است اما سند و مدرک چندانی برای اثبات ادعای خود ارائه نداده‌اند.

اواخر ماه مهر حکم تخریب برای تعدادی از این خانه‌ها صادر شده بود که تعدادی از آنها تخلیه شدند و ساکنانشان به شهرک پردیس منتقل شدند یعنی جایی که منازلی در آنجا توسط دانشگاه الزهرا و به مدت یک سال رهن شده بود اما دو خانواده از تخلیه خانه‌ها خودداری کردند.

خانه های ونک تخریب خانه های ده ونک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر