کد خبر: 690534 A

غلامرضا انصاری (نامزد پست شهرداری تهران) مطرح کرد:

غلامرضا انصاری (نامزد تصدی پست شهرداری) گفت: من محور بازگشت به قانون را در نظر دارم زیرا از این طریق می‌توان نقص قانون را جبران یا اصلاح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طبق برنامه شورای شهر برای امروز، ۴ کاندیدای پست شهرداری تهران سیدکامل تقوی نژاد، پیروز حناچی، عباس آخوندی صبح امروز برنامه‌های خود را برای تصدی پست شهرداری تهران اعلام کردند. در نوبت عصر نیز غلامرضا انصاری در شورا حاضر شد و اهم برنامه‌های خود را اعلام کرد.

انصاری گفت: سرمایه اصلی کشور ما مردم آن هستند و به آن میزان که بتوانیم خدمت صادقانه را به آنها ارائه خواهیم داد.

وی ادامه داد: مدیریت شهری سه رکن اصلی دارد که به طور قطعی اولین رکن مدیرت شهری شامل شورا و ستاد و شهرداری و مدیران شهرداری است. رکن بعدی بدنه کارشناسانه عظیم و پویایی است که امروز شاهد حضور آن در عرصه‌های مختلف هستیم. رکن سوم اما سرمایه‌های انسانی یعنی مردم هستند.

او افزود: محور برنامه‌هایی که من برای شهرداری تهران درنظر دارم، این است که بازگشت به قانون را داشته باشم.  زیرا از این طریق می‌توان نقص قانون را جبران یا اصلاح کرد. وقتی حرف از قانون می‌زنیم، می‌توانیم محور کار را با شفافیت برای مردم ارایه دهیم. من اصلاحات اساسی را در چهارچوب مردم‌سالاری اعمال خواهم کرد.

وی بیان کرد: زمام بندی که من برای اجرای این برنامه ها در نظر گرفتم به وصورت کوتاه مدت و میان مدت است. برنامه ما در کوتاه مدت مبارزه با فساد ، شفافیت و اعتماد سازی است که باید به صورت جدی در سطح شهر مستتر شو‌د. در برنامه میان مدت تعامل با ارگان ها و سازمان ها را در نظر داریم. همچنین توسعه موازین اجتماعی، اجرای قانون پسماند نیز از جمله برنامه های ما است.

این نامزد تصدی پست شهرداری گفت: توسعه شبکه حمل و نقل عمومی و ریلی یکی از نکاتی است که باید به طور جدی در دستور کار خود قرار دهیم. پیش از این نگاه ما به حمل و نقل تبلیغاتی بوده و رشدمان در این زمینه زیر ۲۰ درصد بوه است.

او افزود: زنده کردن شب تهران جز برنامه‌های ماست. به هر حال جامعه ما جوان است و توصیه زنده کردن شهر نکته مهمی است که این امر با توسعه پیاده‌روها امکان‌پذیر است. توسعه فضاهای زیر سطحی را هم درنظر گرفته‌ایم زیرا دو سوم پیاده‌روها را پارکینگ‌ها اشغال کرده‌اند.

انصاری گفت: در حوزه عملیاتی و برنامه‌ریزی درنظر داریم که مشارکت عمومی و خصوصی را در دستور کار قرار دهیم. توسعه مشارکت بخش خصوصی می‌تواند بخشی از این نیازهای ما را حل کند. همچنین عدم مناسب‌سازی را امروز در تمام سطح شهر شاهد هستیم.

وی با بیان روش‌های هوشمندسازی شهر تهران گفت: هوشمندسازی می‌تواند در بحث شفاف‌سازی و تسهیل دادن خدمات به مردم به ما کمک کند. علاوه بر این رفاه اجتماعی متوازن و آرامش شهروندان را به طور جدی در دستور کار داریم تا رویکرد انسان‌محور و شهروندمحور را لحاظ کنیم. همچنین تلاش کنیم بیگانه‌زدایی که امروز در سطح جامعه به وجود آمده را از بین ببریم. باید بتوانیم رشد آسیب‌های اجتماعی را با مدیریت دقیق و واگذاری به ان‌جی‌اوها از روی دوش شهر برداریم‌. امروز ما بی‌تدبیری و وادادگی به برخی اقشار با یک اعتمادسازی در بستر شهر شاهد هستیم که باید اصلاح شود. ناگفته نماند زیباسازی شهر را بازنده کردن فرهنگ خودمان در دستور کار خواهیم داشت.

او افزود: در بخش مالی ناپیداری نظام منابع درآمدی از پاشنه‌های آشیل کارنامه ما در سه دوره گذشته است. اگر بتوانیم ده درصد مساعدت را به این امر لحاظ کنیم و در حوزه درآمدهای پایدار داشته باشیم، موفق خواهیم شد.

انصاری بیان کرد: مساله ما نادیده انگاشتن قوانین محیط زیست است. چشم‌انداز ما یک شهر انسان‌محور و محیط‌زیستی است. ما تلاش می‌کنیم الان رشدی که در فضای شهری است را در عرصه‌های زیستی و فرهنگی نیز در اولویت قرار دهیم.

وی درباره بخش حمل و نقل و ترافیک گفت: از اول مهر ۴۰ درصد ترافیک شهر افزایش می‌یابد در صورتی که مدارس ما محله‌محور شده و عموما باید با پیاده‌روی این مسیر طی شود و باید توسعه پیاده‌روها را در دستور کار قرار دهیم. همچنین توسعه حمل و نقل ریلی را در دستور کار داریم.

انصاری گفت: برنامه ما توانمندسازی اجتماعی و حفظ هویت محله‌ها در تمام ارگان مدیریتی است. برنامه‌ریزی برای اقتصاد فرهنگی از نکاتی است که تاکنون جدی به آن پرداخته نشده و ما می‌خواهیم آن را انجام دهیم.

وی در پایان با اشاره به بخش معماری و شهرسازی گفت: در طول این چند سال اتکا بر روی شهرسازی بوده است و پروژه‌هایی که اجرایی شده هیچ همخوانی با فرهنگ جامعه ما ندارد و باید سعی کنیم این فرهنگ را به شهر برگردانیم. همچنین برای بازآفرینی بافت فرسوده برنامه‌ریزی کنیم. زیرا بافت فرسوده امروز به عنوان سرمایه در دست شهر قرار دارد.

حجم ویدئو: 12.41M | زمان ویدئو: 00:01:34
شورای شهر تهران شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر