کد خبر: 690509 A

بهاره آروین در واکنش به برنامه پیروز حناچی گفت: برنامه شما بسیار جامع بود اما برنامه شهرداری تهران باید در چند موضوع اولویت‌بندی داشته باشد وگرنه قابل اجرا نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نود و نهمین جلسه شورای شهر تهران که به ارائه برنامه‌های نامزدهای تصدی شهرداری تهران اختصاص داشت، پیروز حناچی به ارائه برنامه‌های خود پرداخت و پس از ان اعضای شورای شهر به ارائه نظرات و سوالات خود پرداختند.

الهام فخاری درخصوص برنامه پیروز حناچی گفت: در موضوع پسماند هریک از نامزدها باید برنامه‌ای مشخص داشته باشند. ما آنقدر درگیر دیگر وظایف شهرداری می‌شویم که اساسی‌ترین وظیفه آن مغفول واقع می‌شود.

وی ادامه داد: در برنامه آقای حناچی دیپلماسی شهری و توانایی‌های شهر تهران در این رابطه دیده نشده است.

در ادامه زهرا صدراعظم نوری خطاب به پیروز حناچی که معاون فعلی شهرسازی و معماری شهرداری تهران است، اظهار کرد: یکی از معضلات ما در حوزه شهرسازی است‌. قرار بود حوزه شهرسازی به کمک طرح جامع و طرح تفصیلی کار انجام دهد اما در این حوزه سیاست‌ها به گونه‌ای اتخاذ شده که با تخریب محیط زیست و نابودی باغات شهر مواجه هستیم.

وی افزود: سال گذشته هزار و ۲۸۰ متر مربع از باعات تهران تخریب شده و آلودگی هوا هم به همین نسبت افزایش یافته است. مردم در این رابطه ناراصی هستند. شما چه برنامه عملیاتی برای ساماندهی حوزه شهرسازی به صورت عملی دارید؟

در ادامه جلسه بهاره آروین با اشاره به اینکه برنامه پیروز حناچی بسیار جامع است و هیچ موردی در آن‌ ناگفته‌ نمانده است، عنوان کرد: این برنامه به گونه‌ای است که می‌خواهد همه کاری انجام دهد اما در عین حال نمی‌تواند هیچ کاری انجام دهد.

وی ادامه داد: ما باید در عین توحه به همه حوزه‌ها اولویت‌بندی داشته باشیم و چند موضوع را در اولویت قرار دهیم.

آروین ادامه داد: راهبردهایی که آقای حناچی عنوان کردند خوب است اما هریک با چالش‌های زیادی موجه است و بنابراین نمی‌توان به طور کامل به همه آنها پرداخت.

در بخش بعدی آرش حسینی میلانی اظهار کرد: یکی از محورهایی که باید توضیح بیشتری باید داده شود، بحث حریم شهر تهران است. توضیح دهید که طرح راهبردی حریم پایتخت چه گام‌هایی دارد و چه نتایجی را برای شهر تهران به ثمر خواهد داشت؟ به هرحال مسائل شهر تهران، موضوعات کوتاه‌مدت نیستند و باید مسائل کلان را هم مدنظر قرار داد. در منطقه شهری تهران چگونه می‌توان بر چالش‌ها و مشکلات محیط زیستی غلبه کرد؟

این عضو شورای شهر با بیان اینکه بحث دیگر، شهر انسان‌محور است، اظهار داشت: با توجه به رویکرد مثبتی که در معاونت شهرسازی داشته‌اید و طرح جایگزین برج‌باغ را با همکاری شورا ارائه داده‌اید، درخصوص شهر انسان‌محور چه باید بکنیم؟

حسینی میلانی افزود: سهم و سرانه دوچرخه و پیاده‌محوری در شهر تهران اندک است و عملا در برنامه‌ها نادیده گرفته می‌شوند. علیرغم تلاش شورا، ما حرکت جدی‌ را در این مدت مشاهده نکرده‌ایم. چه برنامه عملیاتی در زمینه گسترش حمل و نقل پاک مدنظر دارید؟

شورای شهر تهران شهرداری تهران پیروز حناچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر