کد خبر: 690333 A

محسن هاشمی:

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: مدیریت شهری بایست برای ایجاد فضای مناسب روحی و روانی برای شهروندان، برنامه جامعی را جهت اوقات فراغت، تفریح و سرگرمی و نشاط اجتماعی بخصوص برای نسل جوان در قالب برنامه سوم طراحی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در ابتدای نود و نهمین جلسه شورا با اشاره به فرارسیدن ایام ربیع الاول و هجرت پیامبراکرم(ص) به مدینه گفت: ربیع ماه شادمانی اهل بیت است و با توجه به نیاز جامعه به شادی و نشاط  بایستی به ترویج فرهنگ شادمانی در جامعه توجه کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران یکی از مبانی اصلی ترویج فرهنگ عزاداری در جامعه را، روایت "یفرحون لفرحنا و یحزنون لحزنا" دانست و افزود: اما در همین حدیث نیز شادی و تفریح و نشاط بر عزاداری و غم مقدم شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه جریان‌های فرهنگی به گونه‌ای دین را روایت می‌کنند که بایست فضای جامعه توام با غم، عزاداری و ناراحتی باشد درحالیکه اخلاق نبوی و خلق علوی مبتنی بر نشاط، شوخ طبعی و روحیه‌سازی بوده است اما از این الگو ما فاصله زیادی گرفته‌ایم.

محسن هاشمی افزود: یکی از دلایلی که بعضی از مسلمانان افراطی با انتصاب امیر مومنان به خلافت بلافصل پیامبر مخالفت می‌کردند، روحیه شوخ طبعی علی (علیه السلام) بوده است.

رییس شورای شهر تهران خاطرنشان ساخت: امروز شاهد هستیم جریاناتی، با توسعه ایام عزاداری، دهه‌های جدید می‌سازند و یک روز عزا را به دهه و ماه عزاداری تبدیل می‌کنند و در مقابل به بهانه‌های مختلف از روزهای شادی و نشاط جامعه می‌کاهند.

به گفته وی، این افراط موجب ایجاد بهانه برای دشمنان شیعه در جهان جهت متهم کردن و تخریب شیعیان به غلو می‌شود.

رییس شورا در ادامه افزود: مدیریت شهری بایست برای ایجاد فضای مناسب روحی و روانی برای شهروندان، برنامه جامعی را جهت اوقات فراغت، تفریح و سرگرمی و نشاط اجتماعی بخصوص برای نسل جوان در قالب برنامه سوم طراحی کند و از زیرساخت‌های مناسب فرهنگی شهرداری تهران وسرمایه بزرگ انسانی هنری، ورزشی و فرهنگی کلانشهر تهران جهت ارتقا نشاط اجتماعی و بهبود سرمایه‌های فرهنگی و هنری استفاده کند.

وی در ادامه به  ارائه برنامه 5 گزینه نهایی تصدی شهرداری تهران اشاره داشت و گفت: ابتدا بایست از همه گزینه‌های مطرح شده به جهت همکاری با شورای اسلامی شهر تهران و حسن نیت تقدیر کرده و از اصحاب رسانه و کارشناسان درخواست می‌کنم که همانند دو دور پیشین فرایند انتخاب شهردار تهران را با جدیت دنبال و نقطه نظرات کارشناسی خود را به همراه اطلاعات مورد نیاز شهروندان منتشر کنند.

رییس شورای شهر تهران توجه کاندیداهای شهرداری را به محدودیت‌های زمانی پیش رو فراخواند و افزود: ما تنها دو سال ونیم یعنی قریب به سی ماه تا انتخابات دوره ششم شورای شهر تهران فاصله داریم و این زمان، دیگر فرصتی برای آشنایی و برنامه‌ریزی مستقل و مجزا برای مدیریت شهری باقی نگذاشته است.

وی ادامه داد: شهروندان تهرانی، به حق از مدیریت شهری انتظار دارند با توجه به فرصت‌های صرف شده به دلیل تغییر مکرر در شهرداری تهران که خارج از اراده و تمایل شورای اسلامی شهر تهران بوده است، از این زمان محدود باقیمانده جهت عمل کردن و حل مسایل و معضلات استفاده کنند.

محسن هاشمی افزود: با توجه به تدوین برنامه سوم شهرداری تهران، مسایل و معضلات و اولویت‌های شهر و خواست شهروندان مشخص است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نظرسنجی‌های علمی صورت گرفته، آلودگی هوا و ترافیک مهمترین معضلات شهر تهران برشمرد و افزود: راه‌حل پایدار آن توسعه سیستم حمل ونقل عمومی انبوه بر است.

وی کاهش هزینه‌های اداره شهر و بهبود خدمات ارائه شده نیز مهمترین مساله داخلی شهرداری تهران دانست و افزود: هریک از کاندیداهای شهرداری که بتواند اکثریت رای اعضای محترم شورای شهر را بدست آورد بایست این دو مساله مهم را در دستور کار خود قرار دهد.

شورای شهر تهران محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر