کد خبر: 690332 A

سیدکامل تقوی نژاد (نامزد پست شهرداری تهران) مطرح کرد:

کاندیدای پست شهرداری تهران گفت:٣٠ هزار میلیارد تومان در شهرداری دیون قطعی داریم و براساس شواهد بدهی به ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ سیدکامل تقوی نژاد، کاندیدای پست شهرداری تهران با حضور در صحن شورا با اعلام برنامه‌های خود گفت: ابتدا باید بگویم که من برای حضور در این جلسه و در این عرصه با هیات دولت مشورت کردم که در صورت موفقیت دولت محترم همکاری لازم را با ما داشته باشند. همچنین از سایر ستاد قول همکاری برای اداره شهر تهران گرفتم و با متخصصان اقتصادی و بزرگان عرصه اعتدال مشورت کردم. لازم است از کسانی که در تهران منشا خیر بودند، تشکر کنم. امیدوارم در کنار اعضای شورای شهر تمام توانم را برای تهران ۱۴۰۰ به تلاش ببندم.

وی ادامه داد: در حال حاضر  بدهی‌های شهرداری تهران به ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. با وجود پتانسیل‌هایی که در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی وجود دارد با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم.

تقوی نژاد با بیان اینکه تهران به عنوان پایتخت سیاسی و اقتصادی متأثر از سیاست‌های کلان اقتصادی کشور است، گفت: در دوران رکود شهر تهران و اقتصاد آن تحت تاثیر قرار می‌گیرند. ما برای اینکه کسری بودجه را پوشش دهیم ناچاریم برخی از نگرش‌ها در اداره شهر را تغییر دهیم. تلاش می‌کنم سهم درآمدهای پایداد را از ۲۷ درصد به ۴۰ درصد در سال ۱۴۰۰ افزایش بدهم. اکنون مهمترین چالش، چالش مالی است.

کاندیدای پست شهرداری تهران ادامه داد: باید از تجربیات گذشته استفاده کنیم. من سه سال مدیر بانک سپه بودم که در این سه سال سرمایه بانک سپه را ۹ برابر کردم. هر فعالیتی که می‌خواهد صورت بگیرد باید روشن باشد. ما می‌توانیم ابزار جدیدی را در این زمینه ارایه دهیم و راه‌حل‌های ملموسی را داریم که امیدواریم مورد حمایت قرار بگیرد.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه من تاکنون در هر جایی که فعالیت داشتم، مدیر خلق درآمد بودم نه هزینه، بیان کرد: از این رو معتقدم باید هزینه‌های شهر تهران را کنترل کرد. تهران گران اداره می‌شود و ما باید کاری کنیم تا هزینه‌ها کاهش پیدا کند و باید اثربخش‌ترین خدمات را در مسیر توسعه شهری به شهروندان داد.

او با بیان اینکه باید برای حل چالش‌های شهر تهران تلاش کرد، توضیح داد: اعتقاد من این است که ابرچالش ما چالش مالی است. برای موفقیت در شهر تهران من انگیزه دارم و پرکاری برای خودم و همکاران را وظیفه می‌دانم. شهرداری تهران و شورای شهر فرصت اندکی دارند که امید و اعتماد را به همشهریانشان هدیه کنند.

او افزود: شهردار به تنهایی نمی‌تواند این کار را کند و باید صدای شهروندان را از دستفروش تا کارآفرین را همه با هم بشوند. ناگفته نماند که تنوع قمی و قبیله‌ای در تهران یک سرمایه بی‌بدیل در شهر است. پس مسایل اجتماعی و فرهنگی اولویت ما خواهد بود.

تقوی نژاد اضافه کرد: شهر تهران ظرفیت بالای گردشگری دارد و باید در این زمینه تلاش مضاعف شود و شهروندان نیز از آن بهره ببرند. بحث مهم دیگر آرامش در شهر تهران است که باید آن را در کنار آسایش لحاظ کنیم. همچنین باید سرانه‌های ورزشی و فرهنگی ویژه زنان و دختران را افزایش دهیم زیرا ظرفیت و حق زنان در این مورد تقریبا صفر است.

این کاندیدای پست شورای شهر با بیان اینکه شهروند تهرانی باید مشارکت مالی و همه جانبه در اداره شهر داشته باشد، اظهار داشت: یکی از مسال شهروندان تهران مساله ترافیک است که این یک مساله جدی است. ما باید  پروژه‌های فنی  و عمرانی را مورد توجه قرار دهیم و باید از توزیع نامناسب که در پروژه‌های شهری وجود دارد جلوگیری کنیم. در مجموع ۴۰ درصد پروژه‌های ما رشد فیزیکی دارند در این میان نباید از توسعه فضای سبز و باغ‌ها غافل شویم.

تقوی نژاد در پایان اظهار داشت: روزانه در تهران هشت هزار تن زباله تولید می‌شود و این در حالی است که زباله، طلای کثیف است و ما طرح مدیریت پسماند را به عنوان یک مساله مهم پیگیری خواهیم کرد، زیرا روزانه در تهران هشت هزار تن زباله تولید می‌شود. باید فرایندها در جهت کاهش زمان و برخورد با فساد و ارائه خدمات بهتر بازنگری شود. ضمن اینکه من برنامه جدی و بی‌رحمانه جهت مبارزه با فساد دارم. من از گفتن این جمله ابایی ندارم که مبارزه بی‌رحمانه با فساد دارم و از همه ابزارها برای این مبارزه استفاده می‌کنم.

حجم ویدئو: 10.77M | زمان ویدئو: 00:01:08
شورای شهر تهران شهرداری تهران سیدکامل تقوی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر