کد خبر: 690035 A

مولاوردی در گفت‌وگو با ایلنا:

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به مصوبه اخیر دولت مبنی بر اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی و پدرغیرایرانی گفت: فراکسیون زنان مجلس همراهی لازم را در این زمینه دارد و فکر می‌کنم، بخش اعظم نمایندگان مجلس مخالفتی با این موضوع نداشته باشند.

شهیندخت مولاوردی (دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تصویب مصوبه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی و پدر غیر ایرانی در مجلس گفت: فکر می‌کنیم، این مصوبه در مجلس تبدیل به قانون شود و باید هم همینطور باشد، چرا که مجلس نیز طرحی را در همین رابطه داشت، البته این لایحه که اکنون تصویب شده، ماده واحده‌ای بوده که مجلس سال ۸۵ تصویب کرده بود و حالا دولت این ماده واحده را اصلاح کرده است.

وی یادآور شد: آن طرح مجلس به دلیل اینکه بار مالی داشت از دستور کار خارج شد و دولت در قالب لایحه و اصلاح ماده واحده مصوب سال ۸۵ که عنوانش تعیین تکلیف کودکان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی بود، به آن پرداخت.

مولاوردی در پاسخ به این سوال که آیا با نمایندگان در خصوص این مصوبه مذاکره‌ای داشته‌اید؟ گفت: قطعا فراکسیون زنان همراهی لازم را در این زمینه دارد و فکر می‌کنم، بخش اعظم نمایندگان مجلس مخالفتی با این موضوع نداشته باشند، چون این مساله سال‌های مدیدی در رفت وبرگشت بین دولت و مجلس بوده است.

دستیار ویژه رئیس جمهوردر امور حقوق شهروندی در پایان تاکید کرد: امیدوار هستیم این مساله هر چه سریع‌تر در مجلس به نتیجه برسد و تایید شورای نگهبان را هم داشته باشد.

شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر