کد خبر: 688334 A

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران:

فوریت طرح الزام شهرداری‌ تهران به کاهش پست‌های سازمانی در حالی از سوی نمایندگان شورای شهر رای نیاورد که معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران در این جلسه گفت: ورود شورای شهر به این موضوع مغایر بندهای ماده ۸۰ قانون تشکیلات شهرداری‌هاست.

به گزارش ایلنا، نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران با موضوع بررسی یک فوریت طرح الزام شهرداری به کاهش حوزه های معاونتی از 9 به حداکثر 6 سطح سازمانی و حذف پست‌های قائم مقامی و جانشین و مشاور در کلیه واحدها و شرکت ها تابعه، برگزار شد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران که در جلسه علنی شورا حضور داشت، در این رابطه با استناد به قوانین موجود گفت: با توجه به ماده ۵۴ قانون شهرداری‌ها، سازمان اداری شهرداری‌ها به پیشنهاد شهرداری و با اطلاع انجمن شهر تصویب می‌شود.

وی با اشاره به ایراد برخی اعضا در خصوص غیرقانونی بودن جایگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تصریح کرد: بر اساس ماده 80 قانون شهرداری‌‌ها، شهرداری مکلف است 10 درصد درآمد مستمر خود را به امور بهداشتی و 5 درصد درآمد خود را به امور فرهنگی اختصاص دهد؛ بنابراین طرح چنین موضوعی مغایر ماده ۸۰ قانون شهرداری‌هاست.

به گفته اشرفی، معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، پیش‌نویس اصلاح ساختار سازمانی را آماده کرده است و با توجه به زوایای قانونی، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون شهرداری، این موضوع نیاز به کار کارشناسی مقتضی دارد که بعد از اظهارنظر شهردار محترم نسبت به پیش‌نویس مذکور، کار انجام خواهد شد.

معاون شهردار تهران اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در رابطه با تشکیلات شهرداری، به‌کارگیری نیروهای خارج از ضابطه شهرداری در دوره‌های گذشته بوده است که در وضعیت قراردادی و شرکتی در مجموعه‌های شهرداری به‌کار گرفته شده‌ و حجم بالای نیروی انسانی و تراکم در شهرداری را موجب شده‌اند.

در پایان پس از بیان نظرات موافق و مخالف پیرامون این طرح، فوریت آن را به رای گذاشته شد که با ۹ موافق و ۱۱ مخالف، فوریت آن تصویب نشد و به صورت طرح عادی در دستور قرار گرفت.

شهرداری تهران قانون مغایر معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سکینه اشرفی طرح شورای شهر اصلاح ساختار شهرداری الزام شهرداری تهران کاهش پست های سازمانی کاهش معاونت ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر