کد خبر: 688186 A

بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز که سنگ بنای استفاده و بهره‌برداری از آن به دوران دفاع مقدس بازمی‌گردد، بیش از 22 هزار متر مربع زیر بنا دارد و در 9 طبقه طراحی و ساخته شده است.

پس از گذشت سال‌ها از آغاز عملیات احداث بیمارستان فوق تخصصی کودکان در شهر اهواز به عنوان بزرگترین شهر و مرکز استان خوزستان، بالاخره این بیمارستان با حمایت و سرمایه‌گذاری ویژه بنیاد علوی به بهره‌برداری کامل رسید؛ بیمارستانی که اکنون بیش از یک ماه از آغاز به کار آن می‌گذرد و شاخص‌های سلامت و درمان شهر اهواز را به میزان قابل توجهی ارتقا داده است.

یکی از پروژه‌های بزرگ عمرانی شهر اهواز در سال‌های اخیر را باید احداث بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز نامید که عملیات احداث آن از سال 1388 آغاز شد، اما به واسطه بسیاری از مشکلات مالی و عمرانی تا همین چندماه پیش بهره‌برداری از آن میسر نبود.

این بیمارستان بالاخره در هفته نخست مهرماه سال جاری، همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان و قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد تا مورد استفاده صدها هزار شهروند اهوازی و شهر و روستاهای مجاور قرار بگیرد.

بیمارستانی که از آن سخن به میان است، دارای 240 تخت است و با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان از سوی بنیاد علوی نهایی و به مرحله افتتاح رسید.

بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز که قرار است خدمات ویژه درمانی را به کودکان ارائه کند، تنها بیمارستان فوق تخصصی کودکان در شهر اهواز است که اکنون با بخش‌های مختلفی مثل آزمایشگاه، اورژانس، رادیولوژی، اورولوژی، هماتولوژی، آندوسکوپی، سونوگرافی، قلب، جراحی، سوانح سوختگی، قلب و... آماده خدمات رسانی به عموم شهروندان خوزستانی است.

مهندس بهزاد مایلی، معاون فنی، اجرایی و عمرانی بنیاد علوی در مورد چرایی ورود بنیاد علوی به فرایند ساخت این بیمارستان و میزان هزینه‌ای که در این فرایند صرف شده است، گفت: بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز یک بیمارستان 240 تختخوابی است که سال‌های سال عملیات احداث آن آغاز شده بود، اما تنها اسکلت بیمارستان زده شده بود و دیگر اقدامی برای نهایی شدن آن از سوی مقامات مسئول صورت نمی‌گرفت.

مایلی با اشاره به اینکه کمبود اعتبار و مشکلات بودجه‌ای وزارت بهداشت در این فرایند موثر بود، ادامه داد: بالاخره و با هدف تکمیل پروژه از سه سال قبل مذاکراتی میان رئیس بنیاد مستضعفان و وزیر بهداشت صورت گرفت که نتیجه آن ورود بنیاد علوی به فرایند ساخت پروژه بود.

این مقام مسئول در همین باره افزود: بنیاد علوی ظرف سه سال و با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان، بیمارستان ابوذر اهواز را از مرحله اسکلت به مرحله بهره‌برداری رساند و افتتاح این بیمارستان نیز مهرماه سال جاری انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز یکی از بی‌نظیرترین و بزرگترین بیمارستان‌های تخصصی کودکان در کشور است، تأکید کرد: بنیاد علوی برای تسریع در فرایند بهره‌برداری از این بیمارستان و حل مشکلات مالی بخش قابل توجهی از هزینه‌های تجهیز این بیمارستان را نیز تقبل کرد.

 بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز که سنگ بنای استفاده و بهره‌برداری از آن به دوران دفاع مقدس بازمی‌گردد، بیش از 22 هزار متر مربع زیر بنا دارد و در 9 طبقه طراحی و ساخته شده است.

بیمارستان درمان قلب وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر