کد خبر: 688169 A

عضو هیات رییسه شورای شهر تذکر داد؛

زهرا نژادبهرام گفت: بیش از هزار واحد آموزشی تهران در بافت فرسوده قرار دارد و مناطق ۹ ، ۱۰ ، ۱۱ ، ۱۲ و ۱۴ بیشترین مدارس فرسوده و ناامن را دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عضو شورای شهر تهران در  نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران که با روز ۱۳ آبان (روز دانش آموز) مصادف شد، نسبت به ناامن بودن و فرسودگی حدود یک چهارم مدارس در سطح شهر تهران به شهردار تذکر داد و گفت: بیش از هزار واحد آموزشی تهران در بافت فرسوده قرار دارند که نیازمند مقاوم سازی، بازسازی و نوسازی‌اند.

زهرا نژادبهرام با بیان اینکه یک چهارم مدارس با این عارضه روبرو هستند، مناطق ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، و ۱۴ را شامل بیشترین مدارس فرسوده دانست و تذکر داد که بیشتر این مدارس در خطر تخریب هستند.

وی تاکید کرد: شهرداری تهران براساس قانون، مکلف است اماکنی را که امکان بروز خطر جانی برای شهروندان دارند یا تخریب کند یا از فعالیت آنها جلوگیری کند.

نژادبهرام تصریح کرد: با اتکا به این مهم، که ایمنی شرط اول مدیریت شهری است و شهروندان با اتکا به مدیریت‌های شهری در سطح شهر تردد می‌کنند، شهرداری مکلف است که در اسرع وقت ستادهای نوسازی و بهسازی را در قالب انجمن خیرین مدرسه‌ساز، شهرداران و مدیران و مسئولان منطقه‌ای و... راه‌اندازی کند.

شورای شهر تهران زهرا نژادبهرام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر