کد خبر: 688131 A

میرلوحی تاکید کرد؛

عضو شورای شهر تهران بر ضرورت تشکیل شورای عالی شهرداری جهت مدیریت پسماند تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود میرلوحی در نود و هفتیمن جلسه شورای شهر تهران که امروز (۱۳ آبان) برگزار شد، با اشاره به بازدیدی که کمیسیون برنامه و بودجه شورا از یکی از سایت‌های جاده آبعلی و آرادکوه داشته است، اظهار کرد: شاید یکی از شوراهای عالی که باید در شهرداری تشکیل شود، شورای عالی پسماند است. باید در سطح کلان به مساله پسماند نگاه شود.

عضو شورای شهر تهران افزود: ما سازمان پسماند را مسئول موضوع پسماند می‌دانیم اما در شهرداری بخش‌های دیگری هم‌ نظیر مدیریت مشارکت‌های مردمی، سراهای مناطق مختلف و مدیرکل فضای سبز را هم داریم.  

وی ادامه داد: ما سالانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای ۱۴ هزار هکتار فضای سبزمان هزینه می‌کنیم اما اگر همین تلاش و هزینه را صرف مساله پسماند کنیم شاید بتوانیم ان را مدیریت کنیم. ما روزانه ۹ هزار تن پسماند تولید می‌کنیم و سرانه آن بالاست.

میرلوحی با بیان اینکه ما سالانه ۷۰۰ میلیارد تومان یارانه صرف مساله پسماند می‌کنیم، تاکید کرد: پیشنهاد من این است که معاونت فرهنگی شهرداری، معاونت خدمات و سایر بخش‌ها را درجهت مدیریت پسماند سازماندهی و تجهیز کنیم و بعد در سایر نهادها این تجهیز را انجام دهیم تا شورای عالی پسماند شکل گیرد.

شورای شهر تهران محمود میرلوحی شورای عالی پسماند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر