کد خبر: 686534 A

رخشانی‌مهر خبر داد:

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس از تخصیص ۱۵۰ میلیارد تومان به مدارس استان‌های محروم برای تجهیزات دستگاه‌های گرمایشی و سرمایشی خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهراله رخشانی‌مهر اظهارداشت: این میزان اعتبار به استان‌ها ارسال شده و قرار است تا پایان سال ۹۷ حدود ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز بین استان‌های محروم توزیع ‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تجهیز مدارس در مناطق محروم کشور توضیح داد: توزیع اعتبارات به سازمان نوسازی مدارس بر اساس یکسری شاخص‌ها است و برای مناطق محروم نیز اعتبار خاصی پیش‌بینی‌ شده است.

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس بیان داشت : امسال هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان بر اساس این شاخص‌ها در مناطق محروم تخصیص داده شد و محرومیت‌زدایی یکی از موضوعات مهمی است که در توزیع اعتبار به مناطق محروم مدنظر قرار می‌گیرد.

رخشانی مهر یادآورشد: تا پایان سال ۹۷، ۱۰ هزار کلاس درس برای بهره‌برداری تحویل داده می‌شود و در ابتدای مهرماه نیز ۸ هزار کلاس درس به آموزش ‌و پرورش تحویل داده شد.

وی افزود: ۲ هزار کلاس درس دیگر نیز تا پایان سال برای بهره‌برداری وارد سیستم می‌شود و اگر تخصیص اعتبار خوبی در زمینه بهره‌برداری فضاهای آموزشی داشته باشیم ممکن است این تعداد هزار کلاس درس افزایش یابد.

 

مناطق محروم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر