کد خبر: 686378 A

رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی گفت: از ابتدای مراسم راهپیمایی اربعین حسینی تا کنون، ۱۱۸ نفر از زائران ایرانی که در عراق مصدوم شده بودند، از طریق پایانه‌های مرزی مهران و شلمچه و توسط اورژانس ۱۱۵ کشور به مراکز درمانی مناطق مرزی منتقل شدند.

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند با اعلام این مطلب، اظهار کرد: از ۱۱۸ زائر ایرانی که در عراق مصدوم شده بودند، ۱۰۹ نفر از طریق مرز مهران و ۹ نفر از طریق مرز شلمچه به کشور وارد شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به استقرار نیروهای اورژانس ۱۱۵ در مناطق مرزی شرقی، شمالی، غربی و جنوبی کشور برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، یادآور شد: از ۲۱ مهرماه تا پایان روز گذشته، خدمات فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی به ۵۲ هزار و ۳۰۸ نفر از زائران اربعین حسینی در ۶ نقطه مرزی شرقی، شمالی، غربی و جنوبی کشور ارائه شده است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: همچنین در بازه زمانی مذکور به ۱۲۲ نفر در مرز دوغارون، ۶۳۸۴ نفر در مرز میرجاوه، ۶۹۷ نفر در مرز آستارا، ۱۵ هزار و ۱۴۰ نفر در مرز مهران، ۸۱۳۰ نفر در مرز چذابه و ۲۱ هزار و ۸۳۵  نفر در مرز شلمچه، خدمات فوریت‌های پزشکی ارائه شد.

 

بهداشت و درمان عراق مراکز درمانی اربعین اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر