کد خبر: 686294 A

رییس پلیس راهور ناجا اعلام کرد؛

رییس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی ترددها در اربعین امسال بخصوص در شهر مهران گفت: برابر آمارها تاکنون تصادفات فوتی و جرحی در طرح اربعین کاهش داشته است.

به گزارش ایلنا، سردار حمیدی راه راهور ناجا گفت: توسعه و ‌بهبود زیرساخت‌ها موجب کاهش حوادث ترافیکی اربعین شده است. لذا تاکید می‌کنیم بهبود وضعیت جاده‌ها و ‌زیر ساخت‌ها هم در آینده می‌تواند از ایجاد مشکلات ترافیکی پیشگیری کند.

وی مهمترین دغدغه پلیس راهور را آمادگی برای بازگشت زائران و تامین اتوبوس‌های مورد نیاز آنها دانست و گفت: در صورت افزایش بار ترافیکی محور مهران به ایلام یکطرفه می‌شود و‌ محور جایگزین ملکشاهی خواهد بود.

رییس پلیس راه راهور ناجا یکی از مشکلات زائران را بعضا افزایش دریافتی اتوبوس‌ها دانست و افزود: مسوولیت این امر با سازمان راهداری است و ناظر آن هم سازمان تعزیرات است که امیدواریم با برنامه ریزی‌های صورت‌گرفته شاهد چنین تخلفاتی نباشیم.

وی در خصوص تخلفات ترافیکی رانندگان اتوبوس‌ها نیز گفت: برابر دستورالعمل صادره ماموران پلیس راه به طور جدی با تخلفات رانندگان اتوبوس‌ها برخورد می‌کنند؛ در عین حال شهروندان نیز می‌توانند از طریق شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰ هرگونه تخلف ناوگان حمل و نقل عمومی را اطلاع دهند.

رییس پلیس راه راهور ناجا به مهمترین علل تصادفات اربعین امسال اشاره کرد و گفت: خستگی و‌ خواب‌آلودگی مهمترین علل تصادفات اربعین بوده است که در دور بازگشت زائران که هم‌اکنون آغاز شده است این امر را بیشتر شاهدیم؛ چرا که مسیر راهپیمایی اربعین طولانی بوده و زائران استراحت لازم را نداشته‌اند و هنگام رانندگی دچار خواب آلودگی می‌شوند.

حمیدی افزود: اکیدا توصیه می‌کنیم زائران پیش از آغاز بازگشت استراحت کرده و در طول مسیر نیز در استراحتگاه‌ها توقف کنند تا دچار حادثه نشوند.

وی با اشاره به اینکه ماموران پلیس راهور برای استفاده حداکثری از سطح معابر، خودروهای زائرانی که در محل‌های نامناسب پارک کرده بودند را طی روزهای گذشته جابجا کرده و به پارکینگ منتقل کرده‌اند افزود: زائران در صورتی که در بازگشت مشاهده کردند خودرو آنها منتقل شده است می‌توانند از طریق تماس با شماره های ۱۲۰ و ۱۱۰ از محل انتقال خودروهای خود مطلع شوند.

رییس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه بیش از یک میلیون یکصد هزار نفر از مرز مهران خارج شده‌اند، گفت: تردد این میزان زائر برای یک مرز که جمعیت شهر آن ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر است واقعا عدد قابل توجهی است که این امر نشان از تلاش همه دستگاه‌های اجرایی کشور دارد.

وی درخصوص خودروهای کاپوتاژ شده که از مرز مهران به عراق رفتند گفت: حدود ۴۰۰۰ دستگاه خودرو و اتوبوس کاپوتاژ شدند که از این میزان ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس و مابقی سواری بوده است که به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها در کشور عراق بیش از این میزان امکان کاپوتاژ نبود.

رییس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به تعطیلات پایان هفته نیز گفت: طرح ویژه ترافیکی برای تعطیلات پایان هفته برنامه‌ریزی شده است که جزئیات آن اعلام می شود.

تصادف خواب آلودگی پارکینگ اربعین رییس پلیس راهور ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر