کد خبر: 685529 A

بر اساس توافق میان وزارت علوم و آژانس دانشگاهی فرانکوفونی، اعزام دانشجویان دکتری به فرانسه و گذراندن دوره فرصت مطالعاتی در این کشور یا کشورهای فرانسوی زبان با فراخوان سالانه تسهیل می‌شود.

به گزارش ایلنا، در پی برگزاری دومین نشست روسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه در خرداد ماه ۱۳۹۷ در پاریس، پروفسور هروه سبورن، ‌ مدیر دفتر خاورمیانه آژانس دانشگاهی فرانکوفونی(AUF)، در روزهای اخیر با حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز دیدار و گفتگو کرد.

سالار آملی در این دیدار ضمن اشاره بر فراهم شدن بستر همکاری‌های علمی آکادمیک با آژانس مزبور، تمایل وزارت متبوع را برای اجرای افق گسترده‌ای از همکاری‌های بین المللی دانشگاهی در چارچوب یک برنامه مشترک برای اعزام دانشجویان دکتری ایرانی برای دوره‌های فرصت مطالعاتی و اجرای پروژه‌های علمی مشترک اعلام کرد.

بر اساس توافقات میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آژانس دانشگاهی فرانکوفونی، اعزام دانشجویان دکتری دانشگاه‌های ایرانی علاقمند به ادامه تحصیل و گذراندن دوره فرصت مطالعاتی خود در فرانسه و یا یک کشور فرانسه زبان از طریق انتشار فراخوان سالانه مشترک تسهیل خواهد شد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در ادامه ضمن اشاره بر ضرورت نظام‌مند کردن همکاری‌ها، بر تشکیل نشست‌های تخصصی، کارشناسی به منظور تهیه و تدوین نقشه راه توسعه همکاری‌ها تاکید کرد.

پیش بینی شده است کنفرانس بین المللی AUF خرداد ماه سال آینده به میزبانی یکی از دانشگاه‌های کشورمان با حضور روسای دانشگاه‌های فرانسه زبان عضو آژانس به مدت دو روز متوالی در کشورمان برگزار شود.

امور بین الملل فرانسه کارشناسی وزارت علوم فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر