کد خبر: 685410 A

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس براساس پیش‌بینی‌ها برای افزایش موج بازگشت زائران اربعین، تدابیر لازم را اندیشیده و آمادگی دارد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی قرارگاه مرکزی اربعین ناجا، سردار "حسین اشتری" روز گذشته پس از ورود به استان ایلام از پایانه مرزی مهران و قرارگاه ترافیکی اربعین پلیس راهور به منظور نظارت بر تردد زائران بازدید کرد و این نظارت تا ساعاتی از بامداد امروز ادامه داشت.

فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه این بازدید در جمع کارکنان حاضر در قرارگاه های اربعین پلیس های تخصصی، اظهار داشت: از زحمات همکارانم که به صورت شبانه روز در حال خدمت رسانی به زائران آقا اباعبدالله الحسین (ع) هستند، تشکر و قدردانی می کنم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تصریح کرد: براساس گزارشات و تجربیات سال گذشته موج بازگشت زائران از روز یکشنبه افزایش می یابد و آنچه مسلم است در برگشت این عزیزان  به کشور نسبت به خروج  حجم کار سنگین تر خواهد بود و بایستی تدابیری اتخاذ شود تا ان شاء الله مشکلی پیش نیاید.

وی خاطرنشان کرد: الحمدلله امسال نسبت به سال گذشته برخلاف افزایش تردد خودروها در شرایط جوی شاهد کاهش 50 درصدی متوفی ها و در کل کاهش 67 درصدی تصادفات هستیم.

سردار اشتری از آمادگی پلیس با توجه به اینکه حجم کار در بازگشت زائران سنگین تر خواهد بود، گفت: رعایت مقررات آگاه سازی و اطلاع رسانی زائران به طور حتم در نتیجه کار پلیس تأثیر بسزایی دارد و موجب کاهش بار کاری این نیرو می شود.

فرمانده ناجا در خاتمه گفت: خدا را شاکرم که من و همکارانم در حال خدمت رسانی به عاشقان حسینی(ع) هستیم به طور قطع این کار خیلی بزرگ دارای اجر و ثواب بسیاری است.

فرمانده نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر