کد خبر: 685299 A

معاون بین‌الملل دانشگاه خبر داد:

معاون بین‌الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مجوزهای لازم برای پذیرش دانشجوی گروهی از کشور عراق در این دانشگاه اخذ شده است.

به گزارش ایلنا، ابوالقاسم مسگرپور طوسی در همایش اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مذاکرات نهایی برای جذب دانشجوی گروهی از کشور عراق در این دانشگاه انجام شده و به زودی این دانشجویان پذیرش می‌شوند.

وی افزود: معاونت بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه‌هایی چون همکاری دانشجویان و اساتید با دانشگاه‌های خارجی، همکاری پژوهشی و آموزشی با دانشگاه‌های خارجی در میان دانشگاه‌های جهان را پی‌گیری می‌کند.

معاون بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در راستای فعالیت های بین المللی این دانشگاه مرکز زبان راه اندازی کردیم که حدود هزار و ۷۵۰ نفر در این مرکز آموزش دیده‌اند.

وی گفت: درحال حاضر تعداد ۲۳۲ دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که بیش‌ترین دانشجوی خارجی این دانشگاه در دانشکده مهندسی برق قرار دارند.

معاون بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: همچنین بستری فراهم شد تا دانشجویان غیرایرانی بتوانند دروس کارآموزی را بگذرانند که در این راستا تعداد ۱۱ دانشجوی خارجی این رویه را اخذ کرده‌اند.

مسگرپور افزود: این دانشگاه دوره‌های آموزشی مشترک با دانشگاه‌های کشورهای فرانسه، آلمان، هلند و بلژیک را برگزار می‌کند.

معاون بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: طی یک سال گذشته بیش از ۱۳۰ هیات از ۲۸ کشور خارجی از دانشگاه بازدید کردند.

مسگرپور تاکید کرد: طی ماه‌های اخیر طرح فرصت مطالعاتی خارجی ۲ ماهه برای اساتید این دانشگاه اجرا شد که تعدادی از اساتید در قالب این طرح به کشورهای خارجی اعزام شدند.

معاون بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر