کد خبر: 678070 A

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ٩٢٠٠ نفر در ٦استان کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین جزییات امدادرسانی به سیل‌زدگان گفت: ٦استان اصفهان، خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران و یزد و ٣٩ شهرستان متاثر سیل و آب‌گرفتگی هستند.

وی با اشاره به امدادرسانی به ١٥٦ شهر و روستا تصریح کرد: در این عملیات‌ها به ٩٢٠٠ نفر امدادرسانی شده و اسکان اضطراری برای ٣٢٧ نفر در مساجد و پایگاه‌های امداد و نجات فراهم شده است همچنین ١٤٣ نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به آمار فوت‌شدگان در سیل اخیر در استان‌‌های شمالی کشور خاطرنشان کرد: ٨ نفر بر اثر سیل و صاعقه جان خود را از دست داده و تاکنون نیز ١٢ نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند همچنین خدمات سرپایی به ٩ مصدوم ارائه شده است.

سلیمی با بیان اینکه از ٧٠١ واحد مسکونی تخلیه آب صورت گرفته است تصریح کرد: ١٢٣ دستگاه خودروی گرفتار شده در مسیر سیلاب رهاسازی شده و از ١٨٢ دستگاه پمپ موتور و لجن‌کش نیز در این عملیات‌ها استفاده شده است.

وی با بیان اینکه ٢٥٠ تیم عملیاتی شامل ١١٦٢ نفر در این عملیات‌ها حضور داشتند خاطرنشان کرد: از یک فروند بالگرد برای انتقال ٣٩٠٠ کیلوگرم اقلام امدادی به مناطق آسیب دیده مازندران استفاده شده و ٢٧٠٠تخته پتو، ١٢٠٠تخته موکت، ١٠٨ست شست‌شو، ٣٦٠شعله والور و فانوس، ٦٦٠ثوب البسه، ١٩٧٠کیلوگرم نایلون، ٢٧٧٠بطری آب معدنی، ٤١٠٠قوطی کنسروجات، ١٤٥٠٠قرص نان، ١٣٧٥کیلوگرم حبوبات، ٢٩٨٠کیلوگرم برنج، ‌١٣٦٠ کیلوگرم قند و شکر، ٦٦٠کیلوگرم روغن، ٣٣٠کیلوگرم خرما توزیع شده است.

به گفته سلیمی امدادرسانی در گیلان و مازندران همچنان ادامه دارد.

 

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر