کد خبر: 678038 A

سردار رحیمی مطرح کرد:

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد که پلیس به هیچ‌وجه مخالف شادی و کسب و کار مردم نیست.

به گزارش ایلنا، سردار محمدحسین رحیمی عصر امروز در نشست مشترک هم‌اندیشی پلیس، نخبگان و اصحاب رسانه گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای ماموران راهور و کلانتری‌ها که در ارتباط مستمر با مردم هستند ازجمله برنامه‌هاست.

وی با بیان اینکه پلیس باید به سمت مسیرهای نو حرکت کند، افزود: گروه نخبگان جوان و شورای فرهنگی متشکل از اندیشمندان دانشگاهی و اصحاب رسانه با توجه به رویکرد پلیس پایتخت برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی این فرهیختگان تشکیل شده است.

رحیمی با بیان اینکه مردم را ارزشمندترین سرمایه خود می‌دانیم و در حال تبدیل این گفتمان به رفتار بین پرسنل خود هستیم، تاکید کرد: پلیس به هیچ‌وجه مخالف شادی و کسب و کار مردم نیست و حتی برای امنیت آنها همه تلاش ها را به کار می گیرد.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه هنوز ترس از پلیس در بخش‌هایی از جامعه از بین نرفته بیان کرد: این تفکر که پلیس برخوردهای خشن می‌کند و نامهربان است هنوز نزد برخی افراد حتی قشر نخبه جامعه وجود دارد درحالیکه پلیس امروز در مسیر رشد ارتباطات اجتماعی قرار دارد و باید واقعیت‌ها و مسائل را در جای خود دید و تحلیل کرد.

وی آموزش را رکن اساسی پلیس جامعه محور ذکر و خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های پیشگیری از وقوع جرم و حرکت به سمت اجتماعی شدن پلیس ارتقای آموزش به گروه های هدف است و به همین منظور اخیرا به 10 هزار نفر از کسانی که برای راه‌اندازی کسب و کار و تعیین صلاحیت فردی معرفی شده‌اند و همچنین 80 هزار دانش آموز در ارتباط با مسائل ترافیکی و انضباطی آموزش‌های لازم را ارائه داده‌ایم.

به گفته رحیمی با این رویکرد آموزشی، 50 هزار راننده متخلف موتور و خودرو نیز پیش از ترخیص و تحویل وسیله نقلیه شان را آموزش داده ایم که تاثیر بسزایی در کاهش رفتارهای مخاطره آمیز آنها داشته است.

وی تاکید کرد: باوجود برخی مشکلات و کمبودها بویژه از نظر اعتباری، در بحث های علمی، آموزشی و توانمندسازی توپ را در زمین دیگران نمی اندازیم و کارمان را تعطیل نمی کنیم؛ برای ارائه آموزش های همگانی نیز فراتر از وظیفه و ماموریت هایمان عمل کرده ایم. البته شرایط کار ماموران ناجا بویژه ارتباط مداوم آنان با آسیب دیدگان اجتماعی و بزهکاران بسیار سخت است که در نقدها این مسائل هم باید مد نظر قرار گیرد.

پلیس پایتخت سردار محمدحسین رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر