کد خبر: 677977 A

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر خبر داد:

مدیرعامل شرکت ساماندهی از انعقاد تفاهمنامه‌‌‌ای میان این شرکت با آموزش و پرورش خبر داد و تاکید کرد: می‌‌خواهیم از کودکان و دانش‌‌‌آموزان درباره ساماندهی شهر تهران به عنوان ناظر افتخاری بهره‌‌‌مند شویم.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا تحصیلی صبح امروز ضمن دیدار با کودکان و دانش‌‌‌آموزان محدوده شهرداری منطقه  ۱۷ گفت: یکی از سیاست‌‌هایی که به‌‌‌زودی در شرکت ساماندهی محقق خواهد شد، ارتباط با مدارس در مناطق ۲۲ گانه است تا از این طریق هر دانش‌‌‌آموز یک مسئول ساماندهی در منزل خود باشد. همانطور که کودکان از طریق همیاری با پلیس موفق به نهادینه شدن بسیاری از قوانین راهنمایی و رانندگی در سطح شهر شدند. 

وی ادامه داد: دانش‌‌‌‌آموزان به عنوان دوربین‌‌های مداربسته ما در سطح شهر هستند و می‌‌‌توانند در ارتقا بهداشت عمومی و نظافت شهروندی گام‌های بزرگی بردارند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به اهمیت مشارکت شهروندی در داشتن شهری تمیز و عاری از آلودگی، اظهار داشت: شهروندان اساسی‌‌‌ترین نقش را در پاکیزگی شهر برعهده دارند و در واقع شهروند خوب می‌‌‌تواند زمینه‌‌ساز داشتن شهر خوب شود. 

تحصیلی افزود: کنترل و مبارزه با حیوانات شهری از وظایف ذاتی شرکت ساماندهی به شمار می‌‌‌رود و ما به صورت روزانه از طریق روش‌‌‌‌های تلفیقی، فیزیکی و شیمیایی کار مبارزه با این جانداران را انجام می‌‌دهیم. 

وی در پاسخ به سوال یکی از دانش‌‌‌‌آموزان درخصوص وضعیت سروصدای آلومینیوم‌‌فروشان قلعه مرغی تصریح کرد: تاکنون عده‌ای از این صنف تغییر شغل داده‌‌‌اند و تبدیل به نمایشگاه‌‌داران و فروشگاه‌‌‌های پروفیل آلومینیوم شده‌‌اند و به‌‌زودی با سروصدای صافکاری‌‌‌های واقع در خیابان زمزم برخورد قاطع و قانونی خواهد شد. 

در این جلسه دانش‌‌‌آموزان، درخصوص وجود موش در سطح شهر و هم چنین سروصدای ناشی از آلومینوم‌‌‌کاران محله قلعه مرغی و صافکاری‌‌‌های خیان زمزم دغدغه‌‌های خود را مطرح کردند.  

حیدری، مدیر آموزش شهروندی منطقه ۱۷ نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از انتصاب تحصیلی خاطرنشان کرد: اینکه فردی با سابقه بالا و از بدنه شهرداری در این جایگاه قرار گرفته است، نویدبخش آینده‌‌ای روشن برای شهر خواهد بود.  

وی ضمن استقبال از طرح مشارکت دانش‌آموزان در پاکیزگی شهر ابراز داشت: منطقه ۱۷ آمادگی خود را به عنوان منطقه پایلوت اعلام می‌‌کند

شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر