کد خبر: 677792 A

فرمانده انتظامی استان قزوین از مصالحه ۷۹ درصدی پرونده های قضائی ارجاع شده به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری ها خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "مهدی محمودی" در خصوص ضرورت خدمات مشاوره ای پلیس اظهار داشت: مراکز مشاوره در ناجا بستر ساز کمک به آسیب دیدگان اجتماعی است که اغلب تحت عنوان اختلافات خانوادگی به کلانتری مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: پلیس مشاور‌‌‌ در نیروی انتظامی مصداق رویکرد جدید در پیشگیری از جرایم است که تلاش می‌کند با انجام برنامه های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، مشاوره تخصصی، مشاوره فعال در مدارس و نظایر آنها در جهت تحقق اهدافی مانند درمان نارسایی‌های اجتماعی و بالا بردن ارزش های اجتماعی و اخلاقی در میان نوجوانان و جوانان گام بردارد و این روند به کاهش میزان جرم بیانجامد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه اول سال جاری بیش از ۳ هزار ر و ۷۰۰ نفر به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری ها در سطح استان مراجعه کرده اند ؛ از این تعداد۲ هزار و ۹۱۷ نفر به دوایر مددکاری کلانتری ها مراجعه که با تلاش مشاوران و مددکاران منجر به مصالحه ۷۹ درصدی شده است.

وی تصریح کرد: بیشتر پرونده های مصالحه شده در دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها شامل، مشکلات خانوادگی بوده که با تلاش مشاوران و مددکاران با برگزاری چندین جلسه مشاوره به مصالحه منجر شده است.

سردار محمودی در پایان یادآور شد:  شهروندان در صورت نیاز به خدمات مشاوره می توانند به این مرکز مراجعه و یا با شماره تلفن ۲۱۸۳۴۵۶ تماس گرفته و از خدمات رایگان مشاوره پلیس بهره مند شوند.

مراکز مشاوره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر