کد خبر: 677724 A

سردار اشتری:

فرمانده نیروی انتظامی گفت: با توجه به تفاوت قیمت سوخت در ایران و کشورهای همسایه متاسفانه میل به قاچاق سوخت زیاد شده‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین اشتری در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک درباره قاچاق سوخت در مرزهای شرقی کشور گفت: دستورالعمل مبارزه با قاچاق سوخت بر اساس مصوبات شورای امنیت به استانداران و رده‌های کنترلی ابلاغ شده و نظارت لازم در حال انجام است و خوشبختانه افزایش کشفیات قاچاق سوخت را در سال جاری داشتیم.

وی ادامه داد: با توجه به تفاوت قیمت سوخت در ایران و کشورهای همسایه متاسفانه میل برای قاچاق سوخت زیاد شده است و امیدواریم با همکاری شرکت ملی و همکاران‌مان در استان‌های مختلف قاچاق سوخت کاهش پیدا کند.

سردار اشتری ادامه داد: تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد همکاری همیاران پلیس و پلیس یاران جوان و نوجوان تخلفات را 19 درصد کاهش داده و این آمار قابل ملاحظه است.

وی با بیان اینکه این برنامه در سراسر کشور برگزار می‌شود گفت: امیدواریم بتوانیم با برگزاری چنین برنامه‌هایی در ارتقای فرهنگ ترافیکی کشور گام موثری برداریم. بنای ما این است که همیاران پلیس در سال‌های آتی و در زمان نوجوانی و جوانی‌شان با پلیس ارتباط داشته و این برنامه‌ها از رده‌های سنی پایین تا بالاتر برای این همیاران پلیس اجرا شود کمااینکه در سنین بالاتر نیز به عنوان پلیس افتخاری از همین همیاران پلیس استفاده می‌کنیم.

سردار اشتری در خصوص نصب صندلی کودک در خودروها نیز گفت: ما نظرات خود را در این خصوص به دولت اعلام کردیم و لازم است که برای حفظ جان کودک همه قوانین را رعایت کنند تا نیازی به اعمال قانون نباشد.

فرمانده ناجا همچین در خصوص رانندگان متخلفی که در جلوی مدارس مرتکب تخلف می‌شوند گفت: سازوکار پلیس راهنمایی و رانندگی به گونه‌ای است که قطعا با این رانندگان متخلف در مقابل مدارس برخورد شده و تذکر به آنها داده می‌شود.

شورای امنیت قاچاق نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر