کد خبر: 677591 A

رییس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ۶۶۹۰ نفر در ۱۵۴ شهر و روستا سیل‌زده خبر داد.

مرتضی سلیمی (رئیس سازمان امداد و نجات) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین جزییات امدادرسانی به مناطق سیل‌زده گفت: ٦استان اصفهان، خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران و یزد و ٣٩ شهرستان متاثر از سیل و آب گرفتگی هستند.

وی با اشاره به مناطق امدادرسانی شده، خاطرنشان کرد: به ١٥٤ شهر و روستا و ٦٩٩٠ نفر امدادرسانی شده است همچنین اسکان اضطراری برای ٣٢٧ نفر در مساجد و پایگاه‌های امداد و نجات فراهم شده و ١٤٣ نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات با اشاره جانباختگان سیل اخیر تصریح کرد: ٨ نفر در این حوادث جان خود را از دست دادند. ٥ نفر از این افراد بر اثر سیل و ٣ نفر دیگر بر اثر صاعقه جان باختند.

سلیمی ادامه داد: ١٢ نفر به مراکز درمانی منتقل و به ٩ نفر خدمات سرپایی ارائه شده است. همچنین تخلیه آب از  ٦٦٠واحد مسکونی صورت گرفته و ١٠٦ دستگاه خودرو از سیلاب رهاسازی شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه در این عملیات‌ها از ١٧٩ دستگاه موتورپمپ و لجنکش استفاده شده، خاطرنشان کرد: ٢٣١ تیم شامل ١٠٧٧ نفر در این عملیات‌ها حضور داشته و ١٥٥٨ تخته پتو، ٥٣٠ تخته موکت، ١٠٨ ست شستشو، ٦١ شعله والور و فانوس، ٦٦٠ ثوب البسه، ٨١٦ کیلوگرم نایلون، ٩١٨ بطری آب معدنی، ٢٠٣٠ قوطی انواع کنسروجات، ١٠٠٠٠ قرص نان، ٦٩٥ کیلوگرم حبوبات، ١٢٦٠کیلوگرم برنج، ٦٩٥ کیلوگرم قند و شکر و ٣٢٥ کیلوگرم روغن توزیع شده است.

به گفته سلیمی، امدادرسانی در گیلان و مازندران ادامه دارد.

سازمان امداد و نجات امدادرسانی به سیل‌زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر