کد خبر: 676825 A

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی که در پوشش مسافر و پس از طرح دوستی با رانندگان اقدام به سرقت از آنان کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا، حوالی ساعت 16:30 روز 26 شهریور ماه امسال فردی در خیابان قزوین درحالیکه مانع از متواری شدن یک خانم شده بود به واحد گشت کلانتری 112 ابوسعید مراجعه و به مأموران اعلام کرد که این خانم اقدام به سرقت از داخل ماشین وی کرده است.

در ادامه با انتقال راننده خودروی مسافرکش و همچنین زن دستگیر شده به اتهام سرقت به مقر انتظامی، راننده در طرح شکایتش به ماموران گفت: این خانم را به عنوان مسافر از میدان انقلاب و به مقصد میدان قزوین سوار ماشین کردم، در میدان قزوین این خانم از ماشین پیاده شد اما پس از طی مسیر کوتاهی متوجه سرقت محتویات داخل داشبورد ماشین خود شدم که سریعا به میدان قزوین برگشتم و با کمی چرخیدن در محدوده میدان قزوین موفق به شناسایی این خانم شدم، او به محض مشاهده بنده قصد متواری شدن از محل را داشت که با کمک شهروندان دستگیر شد.

در تحقیقات اولیه، متهم خودش را بنام سوگند معرفی کرده بود اما پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار به‌نام پروانه شناسایی شد.

بررسی سوابق متهم حکایت از آن داشت که وی طی سال های 86 تا 94 بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف  نظیر "سرقت های متعدد از داخل خودرو" ، "مشارکت در سرقت مسلحانه و تحصیل مال مسروقه" ، "دایر کردن مراکز فساد" و "نگهداری مواد مخدر"  و ... دستگیر و روانه زندان شده است.

متهم که پس از شناسایی هویت واقعی‌اش و کشف چند گوشی تلفن همراه و دارا بودن سابقه سرقت به شیوه مشابه چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به دهها فقره سرقت به شیوه جیب بری و سرقت از داخل خودرو در پوشش مسافر اعتراف کرد  و در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: به عنوان مسافر سوار خودروهای مسافرکش می شدم ؛ ابتدا سعی می کردم تا در صورت امکان اقدام به سرقت محتویات داشبورد و ... کنم و در ادامه با چرب زبانی و طرح دوستی تلاش می کردم تا اعتماد رانندگان را جلب کرده و آنها را فریب دهم. اگر شرایط برای سرقت محیا می شد ، در یک لحظه از غفلت رانندگان استفاده می کردم و با سرقت پول و گوشی تلفن همراه راننده‌ها به سرعت از ماشین پیاده شده و از محل دور می شدم.

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به اعتراف صریح متهمه به انجام سرقت های مشابه از رانندگان مسافرکش و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان، هماهنگی های لازم با دادیار محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه 11تهران برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم پرونده انجام شده است، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان 12 فرودین مراجعه کنند.

57758274

رییس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر