کد خبر: 676787 A

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی خبر داد:

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از کاهش دما در نوار شمالی و شمال شرقی کشور به ویژه در خراسان رضوی خبر داد و گفت: وزش باد در استان‌های شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل طوفان شن و گرد و خاک را شاهد خواهیم بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت آب و هوا در کشور گفت: سامانه بارشی تقریبا از تهران عبور کرده و در بخش‌هایی از زاگرس به صورت پراکنده بارش‌هایی را خواهیم داشت، اما بیشترین بارش‌ها امروز در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی فردا از کشور خارج می‌شود، تصریح کرد: بارش‌ها در استان‌های گیلان و مازندران بسیار خوب بود اگرچه خساراتی را نیز در پی داشت. طی امروز عصر و فردا صبح این بارش‌ها در خراسان رضوی و شمالی ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: به تدریج از عصر امروز تا فردا وزش باد در بخش‌های شرقی کشور به ویژه در استان‌های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، جنوبی و شمالی نسبتا شدید است و در بخش‌هایی مانند شرق استان کرمان و شمال استان سیستان و بلوچستان و جنوب سمنان می‌تواند باعث بروز گرد و غبار شود. همچنین در منطقه زابل طوفان شن و گرد و خاک را شاهد خواهیم بود.

وظیفه با اشاره به افت دما در نوار شمالی کشور یادآور شد: کاهش دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه را در استان‌های شمالی و شمال شرقی کشور شاهد خواهیم بود به طوری که دمای فردا صبح مشهد با امروز صبح در حدود ۱۰ درجه تفاوت خواهد داشت. در خراسان شمالی و رضوی هموطنان نیاز به استفاده از وسایل گرمایشی مانند بخاری خواهند داشت.

وی با اشاره به افت دما تا روز سه‌شنبه در نقاط شمالی کشور ادامه داد: در دیگر نقاط کشور به تدریج شاهد روند افزایش دما هستیم و بارش‌ها امشب در استان گیلان و مازندران ادامه دارد اما همانند روز گذشته نیست و برخلاف روز گذشته که بارش‌ها رگباری همراه با رعد و برق بود امروز بارش‌ها پیوسته است و از شدت آن کاسته شده است. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در خراسان شمالی در مناطق کوهپایه‌ای استان خراسان رضوی و شرق استان مازندران احتمال آب‌گرفتگی در معابر و سیلاب وجود دارد. 

احد وظیفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر