کد خبر: 676728 A

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: به مناسبت روز تهران از امروز 14 مهرماه، به مدت یک هفته طرح کاشت رایگان نهال مقابل هر پلاک بنا به درخواست شهروندان اجرا می‌شود.

علی محمد مختاری با اعلام این خبر افزود: شهروندانی که مایل به کاشت نهال مقابل منزل یا محل کار خود هستند، از طریق تماس با سامانه 137 می‌توانند تقاضای خود را ثبت کنند تا اکیپ‌های کاشت درخت در اسرع وقت به محل مراجعه و اقدام به کاشت نهال کنند.

وی تاکید کرد: طبق روال معمول، اکیپ کاشت درخت پس از مراجعه به محل با در نظر گرفتن گونه گیاهی غالب معبر، نهال مناسب را انتخاب و غرس می‌کند.  

به گفته مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران کاشت نهال به صورت رایگان انجام می‌شوند و براساس درخواست شهروندان در سامانه 137، یک نهال در مقابل هر پلاک کاشته می‌شود. 

مختاری در پایان با تاکید بر اینکه اجرای این طرح ظرفیت تازه‌ای را برای توسعه فضای سبز در تهران ایجاد می‌کند و تلطیف هوای محلات را به دنبال دارد، گفت: درختان سرمایه‌های ارزشمند پایتخت محسوب می‌شوند و حمایت شهروندان از طرح کاشت درخت می‌تواند مشوق مدیریت شهری در ارائه خدمات گسترده تر به شهروندان باشد. 

همزمان با 14 مهرماه، روز تهران مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد تا شهروندان به این مناسبت اقدام به کاشت درخت در پایتخت کنند. شهرداری تهران نیز با حمایت از پیشنهاد این عضو شورا، سازوکار لازم برای اجرای طرح را فراهم کرده است.

پایتخت شورای اسلامی شهر تهران شهر تهران شهرداری تهران فضای سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر