کد خبر: 676609 A

رییس پلیس پیشگیری ناجا:

رییس پلیس پیشگیری ناجا گفت: قانون‌مداری پلیس یکی از مهم‌ترین رویکردها و اولویت ما است که راه‌اندازی سامانه‌ها می‌تواند کمک خوبی برای تحت نظر قرار دادن نیرو‌های ناجا باشد.

 به گزارش ایلنا، سردار «محمد شرفی» رییس پلیس پیشگیری ناجا صبح روز شنبه در مراسم رونمایی از فناوری‌های نوین پلیس پیشگیری ناجا در حوزه کلانتری و پاسگاه اظهار داشت: این طرح‌ها در قالب شورای تحول در پاسگاه‌ها و کلانتری و معاونت فناوری ناجا تصویب شده است که امروز شاهد رونمایی بخشی از تعهدات در قالب خدمات الکترونیکی به مردم هستیم.

وی گفت: ارائه خدمات الکترونیکی به مردم و ارائه خدمات آسان با کمترین هزینه و تکریم مردم مورد تایید ناجا است.

سردار شرفی گفت: یکی از موضوعاتی که ناجا به آن توجه ویژه‌ای دارد، قناعت و صرفه جویی در نیروی انسانی است و با توجه به افزایش جمعیت، ارائه خدمات به مردم‌، به صورت سنتی دیگر جوابگو نیست.

وی تصریح کرد: قانون‌مداری پلیس یکی از مهم‌ترین رویکردها و اولویت ما است که راه‌اندازی این سامانه‌ها می‌تواند کمک خوبی برای تحت نظر قرار دادن نیرو‌های ناجا باشد.

رییس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه در سال گذشته ۳۰ میلیون مراجعه به کلانتری‌ها صورت گرفت، افزود: با راه اندازی این سامانه‌ها این مراجعه به ۲۵ میلیون بار رسیده است.

وی با بیان اینکه سالیانه شش میلیون پرونده در کلانتری تشکیل می‌شود و ۲ میلیون ساعت زمان می‌برد که پرونده‌ها به محاکم قضایی ارسال شود، گفت: با راه اندازی سامانه ارسال الکترونیک پرونده‌ها به محاکم قضایی، صرفه جویی زیادی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ۴۰ سامانه طراحی شده و آماده اعتبار است، گفت: پیش بینی شده که اگر به خوبی بودجه تزریق شود می‌توانیم به خوبی در این حوزه فعالیت کنیم و حضور مردم در کلانتری‌ها را کاهش دهیم.

سردار سرفی در خصوص برون سپاری ماموریت کلانتری‌ها به پلیس +۱۰ اظهار داشت: ۷ عنوان ماموریت کلانتری و پاسگاه‌ها به پلیس +۱۰ برون سپاری شده که می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش مراجعه مردم به کلانتری داشته باشد.

وی ادامه داد: انجام امور مجانین،  تایید صلاحیت سرپرست طفل و ... از جمله مواردی است که به به پلیس + ۱۰ سپرده می‌شود.

سردار استری با بیان ۵۸۰ خودرو و کل موتور سیکلت های گشتی زیر پوشش سامانه avls قرار گرفته است، گفت: این سامانه می‌تواند نقش مهمی نظارت بر نیروهای گشت پلیس دارند.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه پایش پلاک خودرو اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه اگر خوردرویی دچار تخلف شود به مراکز پلیس هشدار داده خواهد شد و به راحتی می‌توان این خودرو را توقیف کرد.

رییس پلیس پیشگری ناجا گفت: با سامانه تحت نظرگاه‌های فرمانده ناجا می‌تواند برای جلوگیری از تضعیف حقوق فرد تحت نظر تمامی تحت نظرگاه‌ها را بررسی کند.

ارائه خدمات به مردم الکترونیک پلیس پیشگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر