کد خبر: 675172 A

رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه:

رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور، در نشستی با کامران طاهر پور، رئیس پارک علم و فناوری ایلام، گفت: پارک های علم و فناوری از مهم ترین اولویت های سازمان برنامه و بودجه درتخصیص منابع مالی و بودجه هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از پارک علم و فناوری ایلام، دراین نشست که به منظور بررسی وضعیت و فعالیت های پارک علم و فناوری ایلام برگزار شده بود، دکترگرایی نژاد با اشاره به اهمیت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور اظهار داشت: این مراکز به عنوان اولویت های اول سازمان برنامه و بودجه در تصویب تخصیص اعتبارت به شمار می روند و معتقدم که فعالیت های این پارک ها در رشد پایدار کشور و حل برخی معضلات و ایجاد ارزش افزوده نقش ویژه ای دارد.

وی افزود: متوسط رشد کشوری در حوزه پارک های علم و فناوری ۳۵ درصد بوده است.

دکترگرایی نژاد با اشاره به متوسط رشد اعتبارات پارک علم و فناوری کشور بیان کرد: متوسط رشد اعتبارات پارک ایلام در حدود ۲۶ درصد بوده است و امیدوارم که در سال آتی نیز علی رغم مشکلات عدیده مالی و بودجه این نرخ رشد اعتبارات برای پارک های علم و فناوری حفظ شود.

وی همچنین اقدامات صورت گرفته در این پارک را قبول و مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که این روند رو به رشد با شتاب بیشتری دنبال شود. در ادامه این نشست دکترطاهرپور، گزارشی از روند فعالیت های پارک علم و فناوری در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ و برنامه های آتی پارک را ارائه کرد.

وی افزود: با توجه با اثرگذاری و اهمیت پارک های علم و فناوری در رونق اقتصادی دنیا و کشور می طلبد که نگاه ویژه ای به پارک ها شود.

در پایان نشست دکترگرایی نژاد و اعضای حاضر در جلسه از نمایشگاه دستاوردهای محصولات شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور، مرکزنوآوری، مرکز تسهیل گری و توانمندسازی کشب و کارهای نوپا فاوا واحد ایلام و سوله های اختصاصی به پارک علم و فناوری ایلام بازدید کردند.

ایلام پارک علم و فناوری وزارت علوم و تحقیقات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر